Microsoft nie zgodził się na przecieki dotyczące konsoli Xbox i gier

Microsoft nie zgodził się na przecieki dotyczące konsoli Xbox i gier

Microsoft ostatnio został dotknięty przeciekiem informacji do Federalnej Komisji Handlu (FTC), co wywołało poruszenie w branży gier komputerowych. Przeciek ujawnił istotne szczegóły dotyczące planów firmy dotyczących konsoli Xbox i nadchodzących gier. Jednak Phil Spencer, szef Xboxa, wyjaśnił teraz, że część tych informacji jest przestarzała i nieaktualna.

W swoim tweecie Spencer wyraził swoje rozczarowanie z powodu przecieku i podkreślił, że wiele rzeczy jest ważnych dla teraźniejszości i przyszłości. Zapewnił fanów, że prawdziwe plany zostaną podzielone w odpowiednim czasie.

W przecieku znajdowały się różne potencjalne plany, takie jak odświeżenie Xbox Series X w wersji tylko cyfrowej, plany Microsoftu dotyczące konsoli nowej generacji na rok 2028, a także remastery popularnych gier takich jak Oblivion i Fallout 3. Nawet pojawiły się informacje o możliwych przejęciach Nintendo i Valve.

Jednak Spencer podkreślił, że plany w świecie korporacyjnym często ulegają zmianom. Wewnętrzne memorandum dla pracowników Xboxa dodatkowo potwierdziło to, przy czym Spencer przyznał się do rozczarowania spowodowanego przeciekiem i zaznaczył znaczenie poufności.

Przeciek mógłby również ujawnić niedoszacowanie przez Xboxa gry Baldur’s Gate 3 i wskazywać na jej znaczenie dla przyszłych planów firmy.

Mimo że ten przeciek na pewno wzbudził zainteresowanie, ważne jest pamiętać, że plany ewoluują, a rzeczywiste kierunki branży gier Microsoftu zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Tymczasem fani mogą z niecierpliwością oczekiwać na ekscytującą przyszłość Xboxa.

Definicje:
– FTC: Federalna Komisja Handlu, amerykańska agencja rządowa mająca na celu ochronę konsumentów i utrzymanie konkurencji na rynku.
– Xbox Series X: Flagowa konsola do gier Microsoftu.
– Oblivion i Fallout 3: Popularne tytuły gier wideo.
– Nintendo i Valve: Prominentne firmy w branży gier.