• jeu. Nov 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Kto był pierwszym YouTuberem, który przekroczył milion subskrybentów?

  By

  Nov 21, 2023
  Kto był pierwszym YouTuberem, który przekroczył milion subskrybentów?

  W dynamicznym świecie YouTube, gdzie twórcy treści dążą do zdobycia subskrybentów i budowania lojalnej grupy fanów, często pojawia się pytanie: Kto był pierwszym YouTuberem, który przekroczył milion subskrybentów? Odpowiedź na to pytanie znajduje się we wczesnych dniach istnienia YouTube, kiedy platforma dopiero raczkowała.

  W 2006 roku, gdy YouTube miał zaledwie rok, użytkownik o nazwie Jawed Karim przesłał pierwsze wideo na platformę. Zatytułowany « Me at the zoo », 18-sekundowy klip przedstawiał Karima stojącego przed słoniami w San Diego Zoo. To wideo zapoczątkowało to, co stało się globalnym fenomenem.

  Choć Karim był jednym z założycieli YouTube, nie udało mu się osiągnąć miliona subskrybentów. To wyróżnienie przypadło innemu wczesnemu fenomenowi YouTube, komikowi i muzykowi o imieniu Ray William Johnson. Kanał Johnsona, « Equals Three », obejmował zabawne komentarze do virale filmików. Jego dowcipny i rozrywkowy styl szybko zdobył mu ogromne grono fanów, a 5 marca 2011 roku stał się pierwszym YouTuberem, który osiągnął magiczną liczbę 1 miliona subskrybentów.

  FAQ:

  By