• mar. Fév 27th, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Jak skopiować grę z konsoli Nintendo Game Boy Advance za pomocą dźwięków?

  By

  Jan 24, 2024
  Jak skopiować grę z konsoli Nintendo Game Boy Advance za pomocą dźwięków?

  Marzenia kilku fanów kultowego cyklu Mass Effect o wersji na konsolę Game Boy Advance są coraz bliższe realizacji. Ostatnie odkrycie w świecie retro sprzętów otwiera nowe możliwości kopiowania zawartości kartridża z grą na tej konsoli. Cały proces opiera się na analizie dźwięków, które konsola odtwarza po awarii.

  Choć istnieją znacznie prostsze metody kopiowania gier, odkrycie to otwiera drzwi do niezwykle fascynującego eksperymentowania. Gdy kartridż z grą jest włożony w konsolę, która ulegnie awarii, pojawią się pozornie przypadkowe dźwięki, takie jak piski i szumy. Jednak po około dwóch godzinach odtwarzana jest sekwencja wszystkich dźwięków z gry, które można nagrać i przekształcić w kopię danej produkcji.

  Cały proces jest skomplikowany i wymaga specjalistycznej wiedzy. Istnieją jednak narzędzia, takie jak program Audacity i skrypt w języku programowania Python, które ułatwiają ten proces. Autor eksperymentu skorzystał z emulatora mGBA, aby « zrzucić » grę, a następnie z konsoli Nintendo DS, która umożliwiła odczytanie fizycznego kartridża z Game Boya Advance.

  Choć ta metoda może wydawać się nietypowa, otwiera to nowe możliwości dla entuzjastów retro gier. Jest to kolejne świadectwo na temat wyjątkowych cech technologicznych, jakie kryją się w dawnych konsolach. Może to również stanowić inspirację dla deweloperów, którzy chcieliby stworzyć oryginalne gry w stylu Game Boy Advance, nawiązując do kultowych produkcji retro.

  FAQ:

  By