• ven. Fév 23rd, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Francuzi walczą o zaufanie swojej aplikacji mobilnej w czasie Igrzysk Olimpijskich 2024

  By

  Jan 19, 2024
  Francuzi walczą o zaufanie swojej aplikacji mobilnej w czasie Igrzysk Olimpijskich 2024

  Organizacja Île-de-France Mobilités odpowiada za transport publiczny w aglomeracji paryskiej i przygotowuje się na Igrzyska Olimpijskie 2024, które odbędą się w Paryżu. Aby zapewnić optymalne trasy przejazdów dla kibiców, stworzono dedykowaną aplikację mobilną o nazwie Transports publics Paris 2024.

  Jednak pojawił się problem. Społeczność przewoźników obawia się, że ludzie nie będą korzystać z nowej aplikacji, ponieważ większość z nich ma już zainstalowane aplikacje nawigacyjne, przede wszystkim Google Maps. Île-de-France Mobilités uważa jednak, że trasy wskazywane przez globalne nawigacje, w tym Google, nie będą optymalne, co może prowadzić do chaosu komunikacyjnego.

  Władze Paryża postanowiły znaleźć rozwiązanie. Zwrócono się do największych twórców aplikacji nawigacyjnych, w tym do Google, z prośbą o dostosowanie swoich map do wytycznych na czas Igrzysk. Jednak Francuzi nie zamierzają tolerować oporu. Jeśli któraś z firm nie zgodzi się na zmiany lub nie zdąży ich wprowadzić na czas, jej aplikacja zostanie tymczasowo zablokowana. Île-de-France Mobilités jest gotowe angażować państwowe struktury, aby uzyskać ogólnokrajową blokadę na poziomie ISP.

  Jednak wydaje się, że radykalne środki mogą okazać się niepotrzebne. Rzecznik Google France zadeklarował, że firma chce ścisłej współpracy i pomocy w organizacji Igrzysk Olimpijskich 2024 w Paryżu. Nie zamierzają utrudniać komunikacji miejskiej, a wręcz przeciwnie – chcą współpracować.

  Dla Île-de-France Mobilités ważne jest zaufanie użytkowników do ich aplikacji, a czas Igrzysk Olimpijskich 2024 jest idealną okazją, aby przekonać kibiców do skorzystania z ich rozwiązania.

  Sekcja FAQ

  By