Deweloperzy ogłaszają trzeci dużych patch do Baldur’s Gate 3

Deweloperzy ogłaszają trzeci dużych patch do Baldur’s Gate 3

Deweloperzy z Larian Studios potwierdzili, że w przyszłym miesiącu ukaże się trzeci duży patch do gry Baldur’s Gate 3. Aktualizacja zostanie wydana wraz z pełną wersją gry na Macach.

Informacje na ten temat zostały skromnie opublikowane w formie krótkiej wzmianki podziękowania dla graczy. Patch oraz pełna wersja gry na Macach zostaną wydane 21 września, czyli w przyszły wtorek. Obecnie gra jest dostępna wyłącznie na PC i konsolach PlayStation 5. Użytkownicy platformy Apple muszą jeszcze chwilę poczekać na pełną wersję, pozostając z ograniczoną wersją Early Access.

Nie podano zbyt wielu szczegółów, ale sugestie głównej obsady gry wskazują na możliwość wprowadzenia kilku niespodzianek. Aktorka Devora Wilde, wcielająca się w postać Lae’zela, opublikowała krótkie nagranie ze współtowarzyszami na serwisie X. To może wskazywać na to, że Larian Studios zaprosił obsadę do studia nagrań, aby dodać nowe linie dialogowe do gry. Wcześniej podobny zabieg został zastosowany przy przeróbce epilogu Karlach.

Oficjalną listę zmian zapewne otrzymamy wkrótce. Możemy się spodziewać dalszych usprawnień wersji na PS5, które czasami mogą rozczarować wydajnością. Wersja gry na PC działa obecnie całkiem sprawnie, ponieważ wiele problemów związanych z trzecim aktem zostało rozwiązanych w poprzednich aktualizacjach.

Niedawno został także wydany mniejszy hotfix, który przywrócił brakujące dialogi Minthary, co znacznie rozbudowało wątek tej towarzyszki. Na liście zmian znalazło się również usunięcie błędu powodującego wyłączanie dźwięku oraz naprawa graficznej usterki przy określonych ustawieniach HDR.