• sam. Déc 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Brak dostępu do bezpłatnej przestrzeni na kopie zapasowe w Google Drive: Co teraz?

  By

  Nov 20, 2023
  Brak dostępu do bezpłatnej przestrzeni na kopie zapasowe w Google Drive: Co teraz?

  Kopie zapasowe przechowywane przez komunikator na Dysku Google przestaną być bezpłatne od grudnia 2023 roku. Oznacza to, że użytkownicy będą musieli uwzględnić kopie czatów w dostępnym limitu przestrzeni na swoim koncie Google. Praktyka, w której kopie nie są uwzględniane w limicie, dobiega końca.

  Zwiększone zapotrzebowanie na miejsce wynika głównie z rosnącej liczby długoterminowych rozmów i plików multimedialnych, takich jak zdjęcia i wideo. Bez względu na możliwość usuwania nieużywanych plików, rozmiar kopii WhatsApp może znacznie się powiększać.

  Jednym z rozwiązań tego problemu jest płacenie za zwiększenie dostępnej przestrzeni. Opcja podstawowa oferująca 100 GB kosztuje 8,99 złotych miesięcznie. To może zaspokoić większość potrzeb użytkowników, ale wiąże się również z nieplanowanymi wydatkami.

  Alternatywą jest skorzystanie z innych usług przechowywania w chmurze, które oferują bezpłatną przestrzeń na kopie zapasowe. Istnieje wiele alternatywnych platform, takich jak Dropbox czy OneDrive, które mogą być atrakcyjne dla osób, które nie chcą ponosić dodatkowych kosztów.

  Niektórzy użytkownicy mogą również rozważyć archiwizację i przechowywanie ważnych czatów lokalnie na swoich urządzeniach. Jednak może to wymagać większej odpowiedzialności i istnieje ryzyko utraty danych w przypadku awarii sprzętu.

  Choć brak dostępu do bezpłatnej przestrzeni na kopie zapasowe w Google Drive może budzić niepokój u niektórych użytkowników, istnieje wiele alternatyw, które mogą zapewnić bezpieczne przechowywanie kopii czatów. Ważne jest, aby każdy znalazł rozwiązanie, które najlepiej odpowiada jego potrzebom i budżetowi.

  By