Aktualizacja Meta Avatars w Horizon Worlds

Aktualizacja Meta Avatars w Horizon Worlds

Meta Avatars w Horizon Worlds otrzymały aktualizację, która umożliwia użytkownikom zobaczenie pełnych ciał swoich awatarów, włącznie z wirtualnymi nogami. Wcześniej, awatary wyświetlały jedynie górną część ciała, co spotkało się z krytyką. Teraz jednak, ta aktualizacja pozwala użytkownikom obejrzeć całe swoje awatary, patrząc w lustro w przestrzeni menu.

Warto zauważyć, że dodanie wirtualnych nóg dotyczy tylko awatarów trzecioosobowych, włączając w to odbicie użytkownika w lustrze. Aktualizacja dotycząca nóg nie ma zastosowania do awatarów pierwszoosobowych. Chociaż różne aplikacje i gry VR stron trzecich już oferują wirtualne nogi, istniejące systemy VR nie posiadają wbudowanego śledzenia nóg, co prowadzi do rozbieżności między ruchami wirtualnych nóg a rzeczywistymi ruchami nóg.

Ta rozbieżność może być niepokojąca dla niektórych użytkowników, ponieważ wpływa na przejście między siedzeniem a staniem oraz sprawia, że ruchy nóg są mniej naturalne podczas poruszania się za pomocą gałki analogowej. Jednak niektóre osoby nie mają problemu z tymi kwestiami dotyczącymi fałszywych wirtualnych nóg.

Chociaż funkcjonalność nóg została wprowadzona do przestrzeni domowej Quest kilka tygodni temu, jest to pierwszy raz, kiedy wirtualne nogi są dostępne w aplikacji VR. Jednak aplikacje stron trzecich, które korzystają z Meta Avatars, nie są jeszcze w stanie wdrożyć obsługi nóg, ponieważ nie zaktualizowano jeszcze pakietu narzędzi developerskich (SDK).

Spekuluje się, że Meta może wydać aktualizację SDK na nadchodzącej konferencji Connect, zaplanowanej na 27 września. To wydarzenie często służy jako platforma Meta do prezentacji i wprowadzania nowych funkcji dla platformy VR Quest. Ponadto, Meta Avatars mają przejść gruntowną modernizację graficzną w przyszłym roku, co firma wcześniej ogłosiła. Jednak od początkowego ogłoszenia nie było żadnych aktualizacji w tej sprawie.

Oprócz dodania wirtualnych nóg, planowane jest również wprowadzenie obsługi śledzenia wzroku i śledzenia twarzy w Meta Avatars dla Quest Pro jeszcze w tym miesiącu. Te ulepszenia umożliwią mapowanie w czasie rzeczywistym spojrzenia, mrużenia oczu i wyrazów twarzy użytkowników na ich awatary.