• ven. Fév 23rd, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Aktualizacja CPU-Z: Nowe Generacje Procesorów Oraz Lepszy Benchmark

  By

  Jan 19, 2024
  Aktualizacja CPU-Z: Nowe Generacje Procesorów Oraz Lepszy Benchmark

  Oferowane na rynku produkty dla entuzjastów komputerowych mogą przyprawić o zawrót głowy. Producentów procesorów, kart graficznych, płyt głównych, modułów RAM i laptopów jest mnóstwo, pochodzą one również z różnych generacji. Na szczęście istnieją programy diagnostyczne, które ułatwiają nam sprawdzenie specyfikacji naszego sprzętu oraz wykonanie testów wydajności i temperatury. Jednym z najpopularniejszych programów tego rodzaju jest CPU-Z, który właśnie doczekał się ważnej aktualizacji.

  Nowa wersja CPU-Z 2.09 wprowadza kilka znaczących ulepszeń. Teraz program obsługuje serie procesorów Intel Meteor Lake oraz oferuje wstępne wsparcie dla Intel Arrow Lake. Aktualizacja uwzględnia również układy AMD, szczególnie mobilne serie Hawk Point i Hawk Point 2, które bazują na architekturach Zen4 i Zen4c.

  Wraz z aktualizacją dokonano także poprawy wbudowanego benchmarku. Teraz użytkownicy mogą przeprowadzać testy nie tylko na wszystkich rdzeniach, ale także na wybranych grupach (np. « tylko rdzenie P » lub « tylko rdzenie E »). Dodatkowo, w bazie wyników do porównania pojawił się procesor laptopowy Intel Core Ultra 7 155H.

  Nowa wersja CPU-Z zapewnia użytkownikom jeszcze większą elastyczność i precyzję podczas testowania i diagnostyki sprzętu komputerowego. Dzięki aktualizacji programu, entuzjaści komputerowi będą mogli jeszcze łatwiej konfigurować swoje systemy i optymalizować ich wydajność.

  Jeśli jesteś miłośnikiem komputerów i chcesz mieć kontrolę nad swoim sprzętem, warto zaktualizować swoją wersję CPU-Z i skorzystać z nowych możliwości, które program oferuje.

  Najważniejsze pytania dotyczące aktualizacji programu CPU-Z 2.09:

  By