Zapis rozmowy wewnętrznej dotyczącej nowej konsoli Xbox w 2028 roku

Zapis rozmowy wewnętrznej dotyczącej nowej konsoli Xbox w 2028 roku

Podczas trwającego procesu sądowego między Microsoftem a Federalną Komisją Handlu, odkryto zapisy rozmowy wewnętrznej, z których wynika, że liderzy Microsoftu rozważali wprowadzenie nowej konsoli Xbox w 2028 roku, co mogłoby oznaczać kolejną generację konsol wielomodelowych.

Zapis rozmowy, który odbył się podczas wewnętrznego spotkania w maju 2022 roku, zawierał dyskusje między kilkoma dyrektorami Microsoftu, w tym dyrektorem generalnym Satyą Nadellą, szefem działu gier Philem Spencerem, dyrektorem finansowym Amy Hood i innymi. Ten zapis stanowi dowód na aktywne omawianie przez Microsoft możliwości wprowadzenia nowej konsoli Xbox w 2028 roku, pomimo tylko delikatnych sugestii w czerwcu.

Według zapisu, wykonawcy rozważali pytanie, czy kolejna konsola Xbox będzie się różnić od tradycyjnego podejścia polegającego na stałym sprzęcie, które miało miejsce w poprzednich generacjach. Kevin Gammill, wiceprezes ds. ekosystemów gier, zauważył, że Microsoft już rozpoczął tę podróż z konsolą Xbox One i Xbox One X, rozszerzając ją dalej z Serią X|S. Stwierdził, że w przyszłości będą musieli być jeszcze bardziej elastyczni, aby twórcy mogli korzystać z unikalnych możliwości sprzętowych.

Inny dyrektor, Anuj Gosalia, wiceprezes ds. doświadczeń immersywnych, pochwalił zestaw narzędzi do tworzenia gier i podkreślił zdolność konsoli do zapewnienia jasnego celu platformy dla deweloperów.

Chociaż nie ma potwierdzenia, czy Microsoft rzeczywiście wyda nową konsolę Xbox w 2028 roku, zapis rozmowy sugeruje, że kolejna generacja konsol z różnym sprzętem może być na horyzoncie.

Potencjalny harmonogram sugeruje długie oczekiwanie, zanim użytkownicy będą mogli uaktualnić się do kolejnej generacji. Mimo że konsol Xbox Seria X|S mają zaledwie trzy lata, już teraz napotykają pewne problemy z kompatybilnością z nowszymi grami, zwłaszcza Serią S. Jeśli Microsoft będzie trzymać się tej ścieżki, konsolki mogą mieć nawet osiem lat, zanim pojawią się ulepszenia sprzętowe. Bez średnich aktualizacji w trakcie generacji użytkownicy mogą mieć jeszcze dłuższą drogę przed sobą.