• Mar. Nov 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Przewodnik dla nowych graczy: Którą grę CoD zagrać jako pierwszą?

  Por

  Nov 20, 2023
  Przewodnik dla nowych graczy: Którą grę CoD zagrać jako pierwszą?

  Jeżeli jesteś nowy w świecie marki Call of Duty (CoD), to może przytłoczyć cię ilość dostępnych gier. Z ponad 15 głównymi tytułami i licznymi spin-offami, wybór może być trudny. Ale nie martw się, mamy dla ciebie przewodnik, który pomoże ci zdecydować, od której gry CoD zacząć.

  Pytanie: Co oznacza skrót CoD?

  Odpowiedź: CoD to skrót od Call of Duty, popularnej strzelanki z perspektywy pierwszej osoby.

  Pytanie: Co to jest gra strzelanka z perspektywy pierwszej osoby (FPS)?

  Odpowiedź: Gra FPS to gatunek gier wideo, w którym gracz doświadcza rozgrywki z perspektywy pierwszej osoby, symulując widok postaci, którą kontroluje.

  Pytanie: Czy wszystkie gry CoD są powiązane ze sobą?

  Odpowiedź: Chociaż niektóre gry CoD mają wspólne wątki fabularne i postaci, większość z nich to samodzielne tytuły z własnymi narracjami i ustawieniami.

  Pytanie: Która gra CoD ma najlepszy tryb wieloosobowy?

  Odpowiedź: Odpowiedź na to pytanie jest subiektywna i zależy od osoby. Każda gra CoD oferuje unikalne doświadczenie wieloosobowe, więc to ostatecznie zależy od twoich preferencji.

  Teraz przejdźmy do różnych gier CoD i pomóżmy ci zdecydować, od której zacząć.

  1. Call of Duty 4: Modern Warfare (2007)
  Uważany za klasyk, Modern Warfare wprowadził nową erę dla marki. Dzięki wciągającej kampanii dla pojedynczego gracza i rewolucyjnemu trybowi wieloosobowemu, jest doskonałym punktem startowym dla nowych graczy.

  2. Call of Duty: Black Ops (2010)
  Black Ops zabiera graczy w ekscytującą podróż w czasach zimnej wojny. Oferuje wciągającą historię, niezapomnianych bohaterów i tryb wieloosobowy, który wciąż podoba się wielu fanom.

  3. Call of Duty: Warzone (2020)
  Warzone to darmowa gra battle royale osadzona w świecie CoD. To doskonała opcja, jeśli preferujesz bardziej nowoczesne i konkurencyjne doświadczenie wieloosobowe.

  Pamiętaj, że to tylko punkt wyjścia, a istnieje wiele innych fantastycznych gier CoD do odkrycia. Ostatecznie najlepsza gra CoD dla ciebie zależy od twoich osobistych preferencji i tego, które aspekty marki najbardziej cię przyciągają. Więc chwytaj kontroler, wkrocz do akcji i ciesz się ekscytującym światem Call of Duty!

  Por