Nowy kontroler Xbox o kodowej nazwie Sebile

Nowy kontroler Xbox o kodowej nazwie Sebile

W wyniku masowego wycieku dokumentów Microsoftu, ujawniono nowy kontroler Xbox o kodowej nazwie Sebile. Oficjalnie nazywany kontrolerem Xbox Universal, Sebile ma na celu wprowadzenie wyższego poziomu trwałości i wytrzymałości w doświadczeniu gamingowym. Przewiduje się, że ten kontroler będzie dostępny w Xbox Design Lab, co umożliwi klientom personalizację poprzez wybór kolorów. Planowane jest również wydanie edycji limitowanej kontrolera Sebile.

Jedną z głównych cech wyróżniających kontroler Sebile jest możliwość wymiany ładowalnego akumulatora. Oznacza to, że kiedy bateria w końcu się wyczerpie, użytkownicy będą mogli łatwo ją wymienić, zamiast kupować zupełnie nowy kontroler. Ponadto, Microsoft podejmuje kroki w kierunku zrównoważonego rozwoju, wykorzystując materiały z recyklingu i ograniczając stosowanie żywic w produkcji tego urządzenia, aby zmniejszyć ilość odpadów.

Pod względem trwałości, kontroler Sebile zostanie wyposażony w nowe, wymienne dżojstiki, co poprawi jego żywotność. Dokumentacja sprzętowa kontrolera przedstawia te ulepszenia, mające na celu zapewnienie bardziej niezawodnego doświadczenia gamingowego. Dodatkowo, precyzyjna oddzielna opinia na temat zgodności elektromagnetycznej, elektromagnetyczny układ chłodzenia, który również pełni rolę głośnika, akcelerometr, a także cichsze przyciski i dżojstiki przyczynią się do jeszcze bardziej immersyjnego doświadczenia gry.

Sebile został zaprojektowany tak, aby automatycznie się wybudzał po podniesieniu, eliminując konieczność ręcznego włączania go, gdy przechodzi w tryb uśpienia. Kontroler obsługuje wyłącznie połączenia bezprzewodowe. Według wyciekłych dokumentów, planuje się wprowadzenie Sebile na rynek pod koniec maja 2024 roku, a oficjalne ogłoszenie jest oczekiwane wcześniej.

Ten wyciek dokumentów ujawnia również, że Microsoft ma w planach szereg nowego sprzętu, w tym odświeżenie średniego pokolenia konsol Xbox Series X i S przed wydaniem następnej konsoli Xbox, zaplanowanej na 2028 rok.