• Mi. Nov 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Projekt VR Anime Gundam: Nowe Medium, Nowe Doświadczenie

  Von

  Nov 20, 2023
  Projekt VR Anime Gundam: Nowe Medium, Nowe Doświadczenie

  Bandai Namco Filmworks i Atlas V ogłosili swoje pionierskie wspólne przedsięwzięcie – produkcję pełnometrażowego VR anime dla kultowej franczyzy Gundam. Projekt o nazwie „Mobile Suit Gundam Silver Phantom dla Meta Quest“ ma na celu stworzenie immersyjnej i interaktywnej przygody dla fanów serii.

  To ogłoszenie miało miejsce podczas panelu Bandai Namco Filmworks na Anime NYC i jest historycznym momentem, ponieważ Sunrise, firma produkcyjna stojąca za Gundamem, po raz pierwszy współpracuje z firmą francuską. Partnerstwo z Atlas V pozwala połączyć wiedzę i doświadczenie obu firm w celu stworzenia naprawdę wyjątkowego i wciągającego VR anime.

  Chociaż szczegóły dotyczące tego anime są rzadkie, podczas panelu pokazano teledysk z logo projektu. Ten krótki wgląd obiecuje wizualnie oszałamiającą i angażującą przygodę, której fani mogą oczekiwać.

  Bandai Namco Filmworks inwestuje ostatnio w innowacyjne projekty, a kolejnym godnym uwagi przedsięwzięciem Gundam jest projekt „Mobile Suit Gundam: Requiem for Vengeance“. Składający się z sześciu odcinków, ten nowy anime będzie dostępny globalnie do streamingu. Produkcja tej animacji wykorzystuje Unreal Engine 5 od Epic Games, co zmienia granice narracji wizualnej i przyciąga szczególną uwagę.

  Oprócz tych projektów, niedawno Sunrise Beyond wydało trzyodcinkowe anime „Gundam Build Metaverse“, które było celebracją 10. rocznicy franczyzy Gundam Build. Ta seria jest częścią projektu „Gundam Metaverse“ Bandai Namco Entertainment, który ma na celu rozszerzenie uniwersum Gundam na różnych platformach medialnych.

  Podczas gdy fani niecierpliwie oczekują dalszych aktualizacji i dat premiery tych ekscytujących projektów Gundam, współpraca między Bandai Namco Filmworks i Atlas V obiecuje dostarczenie VR anime, które wyprzedzi inne doświadczenia. Dzięki bogatej historii i wpływowi franczyzy Gundam, to przedsięwzięcie ma potencjał, aby zmienić sposób, w jaki publiczność angażuje się w anime i wirtualną rzeczywistość.

  Von