• Do. Feb 29th, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Odległe korzenie życia na Ziemi odkryte w Walii

  Von

  Jan 22, 2024
  Odległe korzenie życia na Ziemi odkryte w Walii

  Z najnowszych badań przeprowadzonych na skamieniałościach znalezionych w Walii wynika, że najwcześniejsze żywe organizmy na Ziemi pochodzą sprzed blisko 570 milionów lat. To odkrycie rzuca nowe światło na początki ewolucji życia na naszej planecie.

  Korzystając z nowoczesnych technik opartych na izotopach węgla, naukowcy zidentyfikowali we wnętrzu tych skamieniałości wczesne formy życia. Odkryte organizmy są prymitywnymi wielokomórkowymi bezkręgowcami, które istniały na Ziemi wiele milionów lat przed pojawieniem się dinozaurów. Jednak ich dokładne miejsce w łańcuchu ewolucyjnym wciąż jest trudne do ustalenia.

  Przy wykorzystaniu nowoczesnych technik na bazie izotopów węgla, naukowcy dokonali identyfikacji wczesnych form życia we wnętrzu tych skamieniałości. Na zdjęciach wykonanych w laboratorium można zaobserwować powtarzające się kręgi i łańcuchy, które stanowią istotny dowód na istnienie tych organizmów. Naukowcy podkreślają, że odkryte formy życia to jeszcze nie zwierzęta i ich klasyfikacja na łańcuchu ewolucyjnym jest jednym z największych wyzwań dla badaczy.

  Interesująco, podobne prymitywne formy życia znaleziono również u wybrzeży Kanady, co sugeruje, że istniały one na różnych kontynentach. To odkrycie również potwierdza teorię o później kolizji i rozszczepieniu się płyt kontynentalnych, co doprowadziło do powstania Atlantyku.

  Odkrycie tych najstarszych znanych form życia na Ziemi rzuca nowe światło na nasze rozumienie początków ewolucji. Nie tylko otwiera nowe możliwości do dalszych badań, ale również kładzie podwaliny pod pogłębienie naszej wiedzy na temat historii organizmów na naszej planecie.

  FAQ:

  Von