• Do. Feb 29th, 2024

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Najnowsze wrażenia z użytkowania Samsung Galaxy S24+ – Metamorfoza widoczna już na pierwszy rzut oka

  Von

  Jan 22, 2024
  Najnowsze wrażenia z użytkowania Samsung Galaxy S24+

  Po oficjalnej premierze flagowych smartfonów Samsung Galaxy S24, użytkownicy nie mieli jeszcze zbyt wiele czasu na ich testowanie. Samsung wprowadził wiele nowości, a w szczególności większe kształty i aluminiowe ramy. Jest to zmiana kierunku, którą niektórzy polubili, a smartfony zyskały nowe oblicze.

  Wyraźniej i jaśniej, czyli trzy słowa o ekranie

  Samsung Galaxy S24+ został wyposażony w ekran o rozdzielczości QHD+, który zapewnia wyższe zagęszczenie pikseli. Wzrosła również jasność, a adaptacyjna częstotliwość odświeżania ekranu wynosi teraz 120 Hz. Nowa funkcja Always On Display umożliwia personalizację tapety, a ekran powiększył się o jedną dziesiątą cala.

  Nie taki Exynos straszny jak go malują – wydajność i bateria

  Samsung zastosował w Galaxy S24+ nowy, dziesięciordzeniowy układ Exynos 2400, który zapewnia świetne działanie smartfona. Podczas dwudniowego użytkowania nie odnotowano żadnych zawieszeń ani spowolnień. Smartfon nie nagrzewa się zbyt mocno nawet podczas intensywnego grania i benchmarków. System Android 14 wraz z nakładką One UI 6.1 działa stabilnie, a sztuczna inteligencja Galaxy AI zawarta w systemie oferuje wiele funkcji, które ułatwiają korzystanie z urządzenia.

  Wśród tych funkcji znajdują się: transkrybowanie nagrań głosowych na tekst, tłumaczenie wiadomości w czatach, generowanie tapet AI oraz mnóstwo innych. Akumulator został zwiększony do 4900 mAh, co zapewnia długie godziny pracy.

  Podsumowując, Samsung Galaxy S24+ zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami, które poprawiają wygodę użytkowania. Choć to tylko pierwsze wrażenia, to na ten moment smartfon wydaje się być udanym połączeniem designu, wydajności i funkcjonalności.

  FAQ

  1. Jakie nowości wprowadził Samsung do flagowych smartfonów Galaxy S24?
  Samsung wprowadził większe kształty i aluminiowe ramy, co zmieniło wygląd smartfonów.

  2. Jaki ekran ma Samsung Galaxy S24+?
  Samsung Galaxy S24+ ma ekran o rozdzielczości QHD+ i adaptacyjną częstotliwość odświeżania wynoszącą 120 Hz.

  3. Jakie funkcje oferuje system Android 14 w Galaxy S24+?
  System Android 14 wraz z nakładką One UI 6.1 oferuje funkcje takie jak transkrybowanie nagrań głosowych na tekst, tłumaczenie wiadomości w czatach, generowanie tapet AI i wiele innych.

  4. Jakiej wydajności można oczekiwać od Galaxy S24+?
  Galaxy S24+ jest wyposażony w dziesięciordzeniowy układ Exynos 2400, który zapewnia dobrą wydajność smartfona. Podczas dwudniowego użytkowania nie odnotowano żadnych zawieszeń ani spowolnień.

  5. Jak duża jest bateria w Galaxy S24+?
  Bateria w Galaxy S24+ ma pojemność 4900 mAh, co zapewnia długie godziny pracy.

  Definicje:

  – Zagęszczenie pikseli – oznacza liczbę pikseli na jednostkę powierzchni ekranu, wyrażoną zazwyczaj w pikselach na cal (ppi).
  – Częstotliwość odświeżania – określa, jak często ekran odświeża wyświetlany obraz na sekundę, wyrażoną w hercach (Hz).
  – Nakładka One UI – to nakładka graficzna Samsunga na system Android, która dostosowuje interfejs do urządzeń Samsunga i oferuje dodatkowe funkcje.
  – Sztuczna inteligencja Galaxy AI – to funkcja systemu Galaxy AI, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do oferowania różnych inteligentnych funkcji na smartfonie.

  Przydatne linki:

  – Samsung – strona główna Samsunga.

  Von