• Sa. Dez 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Jak naprawić płatności Google Portfelem na najnowszych wersjach Xiaomi.eu ROM

  Von

  Nov 20, 2023
  Jak naprawić płatności Google Portfelem na najnowszych wersjach Xiaomi.eu ROM

  Nowa wersja stabilnego ROM-u Xiaomi.eu, wydana od 18.11.2023, niestety nie zawiera poprawek dotyczących płatności Google Portfelem, co oznacza, że domyślnie nie można dokonywać płatności za pomocą tej aplikacji. Tu znajdziesz poradnik, jak rozwiązać ten problem. Pamiętaj, że wszystkie czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność.

  Przygotowanie

  Zainstaluj najnowszą, stabilną wersję Xiaomi.eu ROM ze strony producenta (wydaną 18 listopada lub później). Przenieś na telefon następujące pliki: APK Magisk, plik Play Integrity Fix oraz, jeśli planujesz instalację Magiska w trybie Fastboot, odpowiedni plik z paczki Xiaomi.eu. Jeśli w paczce znajduje się plik init_boot.img w folderze images, wybierz ten plik jako plik boot.img. Jeśli nie ma takiego pliku, wybierz po prostu plik boot.img.

  Instalacja Magiska z TWRP

  Uruchom telefon w trybie Recovery. Zainstaluj pobrany plik Magisk – TWRP powinno go wykryć, mimo że ma rozszerzenie APK, a nie ZIP, jak standardowe paczki. Po udanej instalacji uruchom system.

  Instalacja Magiska z Fastboot

  Zainstaluj plik APK Magiska z poziomu systemu, na przykład za pomocą aplikacji Pliki. Wybierz opcję „Wybierz i załaduj plik“ – otworzy się menedżer plików, w którym wybierzesz wcześniej przeniesiony plik init_boot.img lub boot.img. Następnie kliknij „Dalej“.

  Przenieś wygenerowany obraz (magisk_patched-xxxx.img) na komputer. Jeśli masz rozpakowany ROM na komputerze, możesz użyć go do zainstalowania obrazu. W przeciwnym razie skorzystaj z platform-tools. Załóżmy, że rozpakowałeś ROM na komputerze – przenieś plik IMG do katalogu ROM-u > bin > katalog o nazwie Twojego systemu. W idealnym przypadku ścieżka będzie wyglądać tak: Fastboot: Uruchom telefon w trybie Fastboot, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy > Uruchom Terminal. Wykonaj następujące komendy:

  fastboot devices

  W zależności od wybranego wcześniej obrazu:

  fastboot flash boot_ab nazwa_pliku.img

  Lub:

  fastboot flash init_boot_ab nazwa_pliku.img

  Następnie:

  fastboot reboot

  Skonfiguruj Magiska

  Na pulpicie telefonu powinna się teraz pojawić nowa aplikacja Magisk. Może prosić Cię o pobranie i zainstalowanie pełnej wersji, jeśli wcześniej jej nie zainstalowałeś na telefonie (np. przy instalacji z TWRP). Akceptuj tę prośbę. Po uruchomieniu aplikacji może zażądać dodatkowej konfiguracji w postaci restartu lub ponownej instalacji. Zaakceptuj oba żądania.

  Play Integrity Fix wymaga włączonego Zygiska. Wybierz w aplikacji Magisk ikonę zębatki, a następnie zaznacz opcje Zygisk i Wymuś Listę Odmów. Druga opcja jest potrzebna do odpowiedniego skonfigurowania ukrycia Magiska przed aplikacjami wykrywającymi roota (nie dotyczy Portfela Google). Zgodnie z prośbą aplikacji zrestartuj telefon.

  Możesz teraz zainstalować moduł. Przejdź do menu Moduły > Zainstaluj z pamięci i wybierz paczkę z Play Integrity Fix. Po instalacji zrestartuj telefon.

  Play Integrity i SafetyNet powinny działać. Jednakże, aby Portfel Google działał poprawnie, konieczne jest wyczyszczenie danych aplikacji: Usługi Google Play, Sklep Google Play, Portfel Google i Google Services Framework. Po restarcie telefonu powinno być możliwe dodawanie kart do Portfela Google.

  Konfiguracja listy odmów

  W niektórych przypadkach, jak na przykład w przypadku mObywatel, czynności opisane powyżej mogą nie wystarczyć – konieczne może być dodatkowe ukrycie Magiska przed daną aplikacją. W aplikacji Magisk przejdź do ustawień listy odmów, gdzie pojawią się zainstalowane aplikacje na urządzeniu. Aby wyświetlić wszystkie aplikacje, włącznie z systemowymi, kliknij trzy kropki i wybierz opcję „Pokaż aplikacje systemowe“. Z listy wybierz aplikację, która wyświetlała komunikat o rootowaniu – na przykład mObywatel. Następnie opuść listę. Aby upewnić się, że aplikacja nie wykryje Magiska, ukryj nazwę pakietu Magiska przed nią. W tych samych ustawieniach wybierz opcję „Ukryj aplikację Magisk“. Możesz wprowadzić własną nazwę pakietu i zaakceptować. Na pulpicie pojawi się nowa aplikacja, która faktycznie jest Magiskiem, ale ma inną nazwę pakietu.

  Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, powinieneś być w stanie uruchomić poprzednio wykrywającą roota aplikację, na przykład mObywatel. Po każdej aktualizacji ROM-u Magisk zniknie i trzeba go będzie zainstalować ponownie – ustawienia jednak zostaną zachowane.

  Von