Lies Of P: Oryginalna rozgrywka na tle inspiracji Bloodborne

Lies Of P: Oryginalna rozgrywka na tle inspiracji Bloodborne

Lies Of P, stworzone przez Round 8 Studio i opublikowane przez Neowiz, to gra, która czerpie inspirację z uznawanego za kultowego Bloodborne. Jednakże, udaje jej się wyróżnić poprzez unikalne podejście do rozgrywki akcji. Mimo że nie dorównuje swojemu pierwowzorowi, Lies Of P oferuje interesujące odejście od ustalonej formuły.

Jedną z obszarów, w których Lies Of P różni się od Bloodborne, jest sposób opowiadania historii. Ciemne przedstawienie Pinokia dodaje doświadczeniu unikalnego smaku. Przerywniki filmowe są dobrze animowane, a silne aktorstwo głosowe ożywia postacie. Fabuła jest bardziej bezpośrednia i mniej zagadkowa, niż można się spodziewać po grze od FromSoftware, co dla niektórych może być odświeżające, ale mniej intrygujące dla innych.

Pod względem wizualnym, Lies Of P ma wiele podobieństw do Bloodborne, zwłaszcza w klimatycznym, gotyckim stylu. Miasto Krat i Yharnham wydają się być dwoma miastami z tej samej rzeczywistości. Jednakże, Lies Of P wprowadza usprawnienia poprawiające jakość rozgrywki. Na przykład, gracze zostają poinformowani, gdy znajdują przedmiot związany z zadaniem pobocznym, i są kierowani do najbliższego punktu kontrolnego i NPC, aby kontynuować zadanie. Choć może to sprawiać, że zadania poboczne wydają się bardziej typowe dla gry, dodaje to wygodę i nagradza graczy materiałami do ulepszeń.

Walka w Lies Of P przypomina tę z Bloodborne, ale oferuje unikalny twist dzięki systemowi broni. Gracze mogą tworzyć własne bronie, łącząc różne części broni, co pozwala na różne style gry i wykorzystanie statystyk postaci. Gra wprowadza również malarstwo bajeczne, czyli specjalne ataki lub efekty, które towarzyszą każdej broni, dodając głębi strategiom walki.

Lies Of P oferuje również Legion Arm, podobne do Sekiro, które zapewnia różne umiejętności i dodaje do stylu gry gracza. Istnieje łącznie 10 różnych broni do wyboru, zdobywanych poprzez postęp w fabule lub rzemiosło.

Ogólnie rzecz biorąc, Lies Of P udaje się odróżnić od swoich inspiracji, jednocześnie oddając im hołd. Dzięki interesującej fabule, usprawnionym mechanikom jakości życia oraz unikalnemu systemowi walki, oferuje graczom świeże i ekscytujące doświadczenie.

Źródła:
– Recenzje Lies Of P autorstwa [Imię lub pseudonim autora], [Nazwa publikacji]
– Trailery rozgrywki i wywiady z twórcami gry Lies Of P