Atari’s Haunted House powraca na Nintendo Switch

Atari’s Haunted House powraca na Nintendo Switch

Klasyczna gra survival-horror, Haunted House, wydana pierwotnie w 1982 roku przez Atari, powraca na konsolę Nintendo Switch. Gra została odnowiona jako stealth-horror roguelite i będzie dostępna od 12 października.

W grze gracze wcielają się w postać Lyn Graves, siostrzenicy znakomitego poszukiwacza skarbów, który zaginął podczas badania mrocznej posiadłości. Misją Lyn jest nawigowanie po zmieniających się ścianach rezydencji i odkrycie prawdy o zaginięciu jej wuja. Jednak w miarę pogłębiania się przez nią w tajemnice domu, jej przyjaciele zostają uwikłani w jego upiorny uścisk.

Haunted House na Switchu podąża za formatem roguelite, w którym gracze muszą zaczynać od wejścia za każdym razem, gdy zostaną pokonani przez poltergeista w posiadłości. Ponadto, układ pięter w posiadłości zmienia się wraz z każdym przejściem, co zapewnia świeże doświadczenie.

Rozwijana przez Orbit Studio i wydana przez Atari, Haunted House oferuje wycieczkę dla wszystkich grup wiekowych, z klimatycznym stylem artystycznym, który łączy straszne elementy ze śmiesznymi wizualizacjami. Rozgrywka głównie skupia się na stealth, z lekkimi sekwencjami walki i dostępnym dla gracza arsenałem pułapek i przedmiotów.

Jednym z ciekawych aspektów gry jest możliwość odblokowania grywalnych postaci, gdy Lyn uwolni swoich uwięzionych przyjaciół. Każda postać ma inne statystyki, co dodaje różnorodności w eksploracji posiadłości.

Haunted House również oddaje hołd złotym czasom Atari, prezentując kolekcjonerskie przedmioty i lore z oryginalnego Haunted House oraz innych klasycznych gier Atari.

Podczas gdy izometryczny kąt i proste wizualizacje gry nadają jej mobilny klimat, to wciąż ekscytujące ożywienie oryginalnego Haunted House.

Haunted House będzie dostępne na Nintendo Switch w październiku.