Zapowiedź Alan Wake 2: Nagranie z rozgrywki w trybie 4K z grafiką RTX

Zapowiedź Alan Wake 2: Nagranie z rozgrywki w trybie 4K z grafiką RTX

W najnowszym materiale dostarczonym przez IGN, mamy okazję zobaczyć fragment rozgrywki z gry Alan Wake 2 w niesamowitym formacie 4K z grafiką RTX. Perspektywa jest związana z tytułowym bohaterem, Alanem Wake’em, który porusza się po Mrocznym Miejscu – koszmarnym odwzorowaniu Nowego Jorku, w którym jest uwięziony.

Jednak to, co przyciąga naszą uwagę, to pojawienie się znajomej twarzy czającej się w jednej z mrocznych alejek. Detektyw widoczny w rozgrywce to Alex Casey, bohater znany z udanych serii kryminalnych książek Wake’a. Postać ta jest głosowo przedstawiona przez Jamesa McCaffreya i przypomina dyrektora kreatywnego studia Remedy, Sama Lake’a. Casey emanuje charakterystycznym klimatem Maksyma Paynea. Sam Lake tłumaczy, że choć postać ta jest zainspirowana agentem FBI Caseyem z książek Wake’a, ma bardziej przerysowaną, typowo kryminalną osobowość, czerpiącą z wpływów noir widocznych w serii Max Payne.

Fani filmu neo-noir „Se7en” mogą nawet zauważyć podobieństwo ubioru postaci do tej, którą nosił Brad Pitt w filmie. Ta gra obiecująco nawiązuje zarówno do serii Max Payne, jak i do gatunku noir, dodając graczom dodatkową głębię i poczucie znajomości.

Śmiało czekamy na premierę Alan Wake 2, a IGN będzie dostarczać więcej informacji i materiałów w trakcie września, aby jeszcze głębiej zgłębić to, co Remedy Entertainment ma dla nas w Mrocznym Miejscu.