Xbox ogłasza partnerstwo z zespołem BWT Alpine F1

Xbox ogłasza partnerstwo z zespołem BWT Alpine F1

Xbox niedawno ogłosił nowe partnerstwo z zespołem BWT Alpine F1, umacniając swoją pozycję jako oficjalny partner konsoli dla zespołu Formuły 1. W ramach tej wieloletniej umowy logotypy Xbox będą wyraźnie widoczne na nosie samochodów A523 zespołu, obok istniejącego logotypu Microsoftu. Ponadto, PC Game Pass dołączy także jako oficjalny partner, a ich logotypy zdobić będą malowanie samochodów.

Zespół BWT Alpine F1 ma bogatą historię w Formule 1, startując pod różnymi nazwami przez ponad 35 lat. Microsoft po raz pierwszy wspierał ten zespół w 2012 roku, gdy występował pod nazwą Lotus, promując markę Microsoft Dynamics. To partnerstwo stopniowo się rozwijało, obejmując urządzenia Microsoft Lumia w 2015 roku. Ostatecznie, Microsoft stał się pełnym sponsorem zespołu podczas jego ery Renault w 2017 roku.

Jerret West, wiceprezes ds. marketingu gier w Xboxie, wyraził swoje zadowolenie z tego partnerstwa, stwierdzając, że pozwala im to dotrzeć do szerszej publiczności fanów sportu. Zwłaszcza sporty motorowe przyciągają różnorodną rzeszę fanów, którzy czerpią przyjemność z rywalizacji na torze. Zarówno Xbox, jak i Alpine dzielą wartości związane z różnorodnością, równością i włączaniem, i mają na celu przyciągnięcie jeszcze większej liczby osób na całym świecie do gier i wyścigów.

Nowe logotypy Xbox i PC Game Pass zadebiutują na samochodach BWT Alpine F1 podczas kolejnego wyścigu na torze Suzuka International Racing Course w Japonii 24 września 2023 roku. Będą one również widoczne w garażu zespołu oraz na kombinezonach kierowców Pierrea Gasly’ego i Estebana Ocona.

Podsumowując, to partnerstwo między Xbox a zespołem BWT Alpine F1 wzmacnia obecność marki Xbox w świecie sportu. Rozszerzając swoje wpływy na różne kategorie sportowe, Xbox ma na celu zaangażowanie szerszej publiczności i tworzenie poczucia wspólnoty poprzez oferty związane z grami i wyścigami.