Phil Spencer odpowiada na wycieki dokumentów dotyczących planów Xbox

Phil Spencer odpowiada na wycieki dokumentów dotyczących planów Xbox

Phil Spencer, szef Xboxa, publicznie zajął stanowisko wobec niedawnych wycieków wewnętrznych dokumentów, które ujawniły potencjalne przyszłe plany dotyczące sprzętu Xbox. W odpowiedzi na wycieki Spencer wyraził swoje rozczarowanie i stwierdził, że przecieki dokumentów są przestarzałe i nie odzwierciedlają dokładnie aktualnych planów Xbox.

Spencer zabrał głos na Twitterze, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat wycieków, mówiąc: „Trudno jest widzieć pracę naszego zespołu udostępnioną w ten sposób, ponieważ tyle się zmieniło i jest tyle powodów do ekscytacji teraz i w przyszłości.” Zapewnił fanów, że Xbox podzieli się prawdziwymi planami, gdy będą gotowe.

W wewnętrznym memorandum wysłanym do pracowników działu gamingu Microsoftu, Spencer ponownie potwierdził wyciek i podkreślił znaczenie poufności. Przyznał, że wyciek był niezadowalającym połączeniem z oczekiwaniami i obiecał, że Xbox wyciągnie wnioski z tego incydentu.

Chociaż wyciekłe dokumenty przedstawiały przyszłe plany dotyczące sprzętu Xbox, w tym wersję Xbox Series X bez napędu, cylindryczną, o pojemności 2 TB, wydaną w 2024 roku oraz 10. generację konsoli Xbox skoncentrowaną na grach hybrydowych w chmurze w 2028 roku, Spencer nawoływał wszystkich do skupienia się na obecnych ekscytujących projektach. Wspomniał nadchodzącze premiery takie jak Starfield i Forza Motorsport, a także trwający rozwój gier, usług i urządzeń, z których gracze mogą korzystać.

Mimo plotek o potencjalnym przejęciu Nintendo, Spencer wyjaśnił, że Microsoft obecnie skupia się na proponowanym przejęciu Activision Blizzard. Wyciekłe dokumenty i e-maile wprowadziły w tę sytuację.

Podsumowując, Spencer wyraził swoje uznanie dla ciężkiej pracy i poświęcenia zespołu Xboxa i wezwał wszystkich do skupienia się na aktualnych projektach. Zapewnił fanów, że Xbox ma ekscytujące plany na przyszłość i podzieli się nimi w odpowiednim czasie.