Xbox Game Studios inwestuje w rozwój własnych gier

Xbox Game Studios inwestuje w rozwój własnych gier

Xbox Game Studios w ostatnich latach dokonało znaczących wysiłków w celu wzbogacenia swojej oferty gier pierwszoosobowych i ekskluzywnych. Po próbach oderwania się od znanych marek, takich jak Halo i Gears, w 2023 roku nastąpiła znacząca zmiana dla tego giganta gier. Dzięki kilku przejęciom Xbox Game Studios może teraz pochwalić się ponad 20 głównymi deweloperami, umożliwiając Microsoftowi tworzenie wielu oryginalnych gier. Ponadto Xbox współpracuje z zewnętrznymi partnerami, aby wprowadzić nowe gry do swojej kolekcji.

Obecnie wiele gier jest rozwijanych wewnętrznie przez Xbox, jednak dyrektor ds. operacji na żywo w grach w Microsoft potwierdził, że ponad dziesięć gier jest również tworzonych we współpracy z zewnętrznymi partnerami. Współpraca ze studiami zewnętrznymi jest powszechną praktyką w branży gier, a Xbox postępuje podobnie.

W trakcie niedawnej prezentacji na GDC Crystin Cox z Xbox opowiedziała o procesie produkcji gier w firmie. Wskazała, że Xbox Game Studios Publishing obecnie pracuje nad ponad dziesięcioma grami, z których każda oferuje unikalne doświadczenia, odróżniające je od tradycyjnych, corocznych wydań.

Xbox już ogłosił współpracę z uznawanymi developerami, takimi jak Hideo Kojima, który pracuje nad projektem opartym na chmurze, wykorzystując infrastrukturę ekskluzywną Microsoftu. Te partnerstwa pokazują ambitny charakter Xbox Game Studios Publishing i obejmują współpracę z znanymi twórcami, takimi jak Asobo Studios dla Microsoft Flight Simulator.

Oprócz gier stworzonych przez zewnętrzne studia, Xbox Game Studios Publishing skupia się również na tworzeniu kilku głównych gier pierwszoosobowych, które mają zostać wydane w 2024 roku i później. Wiele oczekiwanych jest na takie tytuły jak Hellblade 2 i Avowed, które są przykładem zaangażowania wydawcy zarówno w produkcję gier pierwszoosobowych, jak i trzecioosobowych.

Podsumowując, rok 2023 był udanym rokiem dla Microsoftu w branży gier, działaniami wspieranymi przez Xbox Game Studios Publishing. Zaangażowanie firmy w nawiązywanie partnerstw z kluczowymi deweloperami zapewnia bogaty katalog gier na przyszłość dla konsol Xbox Series S|X.

Źródła:
– Kanał Microsoft Game Dev na YouTube (prezentacja na GDC)
– Brak podanych URLi do innych źródeł