• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Microsoft zamyka drzwi przed nieautoryzowanymi akcesoriami do konsoli Xbox

  ByAdrian Przechewka

  lis 20, 2023
  Microsoft zamyka drzwi przed nieautoryzowanymi akcesoriami do konsoli Xbox

  Microsoft ogłosił ostatnio aktualizację, która wywołała niezadowolenie i frustrację użytkowników Xbox Series X/S oraz Xbox One. Gigant technologiczny ogłosił, że nie będzie już wspierał nieautoryzowanych akcesoriów do konsoli, co spotkało się z falą krytyki ze strony społeczności graczy.

  Decyzja wyszła na jaw, gdy użytkownicy Xboxa zaczęli otrzymywać komunikaty o błędach informujące: „Podłączony akcesorium nie jest autoryzowane. Korzystanie z nieautoryzowanych akcesoriów zagraża jakości Twojego doświadczenia w grach. Z tego powodu nieautoryzowany akcesorium zostanie zablokowane [12 listopada 2023]”. Graczom zasugerowano kontakt z punktem sprzedaży w celu rozwiązania problemu, co sprawiło, że wielu poczuło się bezradnie i zirytowane brakiem wsparcia.

  Choć Microsoft planuje poszerzyć listę autoryzowanych akcesoriów zewnętrznych, wyraźnie widać, że nie wszystkie opcje zostaną uwzględnione. To sprawiło, że wielu użytkowników Xboxa czuje się zlekceważonych i łapie ich za kieszeń. Taniej cenowo akcesorium nie powinno oznaczać automatycznie jego gorszej funkcjonalności.

  Społeczność graczy wykorzystała media społecznościowe, aby wyrazić swoje zażalenia i apelować do Microsoftu o ponowne rozważenie tej decyzji. Wpływowi przedstawiciele branży gier, tacy jak popularny YouTuber Maximillian Dood, otwarcie błagali wykonawców Xboxa o wycofanie zmiany. Ich obawy dotyczą tego, w jaki sposób ta decyzja wpłynie na lokalne turnieje w grach walki i dostępność dla niepełnosprawnych graczy. Konsekwencje dla tych społeczności nie mogą być lekceważone.

  Oburzenie sięga nawet do etapu propozycji bojkotu Xboxa i Microsoftu. Niektórzy wyrażają swoje niezadowolenie, twierdząc, że te działania dostarczyły im kolejnego powodu, aby powstrzymać się od zakupu najnowszych konsol.

  Obecnie Microsoft i Xbox nie odpowiedzieli na krytykę, która spotkała tę kontrowersyjną decyzję. Pozostaje zobaczyć, w jaki sposób firma będzie reagować na podniesione problemy zgłoszone przez lojalną społeczność graczy.

  PZ: Co ogłosił Microsoft dotyczące akcesoriów do konsol?
  Odp: Microsoft ogłosił, że nie będzie już wspierał nieautoryzowanych akcesoriów do konsoli.
  PZ: Co się stanie z nieautoryzowanymi akcesoriami?
  Odp: Z 12 listopada 2023 roku nieautoryzowane akcesoria będą blokowane na konsolach Xbox.
  PZ: Jak użytkownicy mogą rozwiązać ten problem?
  Odp: Zaleca się, aby użytkownicy skontaktowali się ze swoim punktem sprzedaży w celu rozwiązania problemu.
  PZ: Czy Microsoft planuje poszerzyć listę autoryzowanych akcesoriów?
  Odp: Tak, Microsoft planuje w przyszłości poszerzyć listę autoryzowanych akcesoriów zewnętrznych.
  PZ: Dlaczego użytkownicy Xboxa są niezadowoleni z tej decyzji?
  Odp: Użytkownicy Xboxa są niezadowoleni, ponieważ czują się zlekceważeni i narażeni na straty finansowe. Taniej cena akcesorium w porównaniu do oficjalnego odpowiednika nie uzasadnia jego nieefektywnego działania.
  PZ: W jaki sposób gracze wyrazili swoje niezadowolenie z tej decyzji?
  Odp: Gracze skorzystali z mediów społecznościowych, aby wyrazić swoje zażalenia i apelować do Microsoftu o ponowne rozważenie decyzji. Niektórzy zaproponowali nawet bojkot Xboxa i Microsoftu.