Microsoft rozważa przejęcie Nintendo?

Microsoft rozważa przejęcie Nintendo?

Wewnętrzny email od Phila Spencera, szefa Xboxa w Microsoft, niedawno został ujawniony, sugerując, że firma rozważa przejęcie Nintendo. Email, który został ujawniony w ramach przecieku dokumentów z sprawy FTC kontra Microsoft, udostępnia interesujące spojrzenie na myśli Spencera na ten temat.

Spencer stwierdza, że przejęcie Nintendo byłoby znaczącym momentem w karierze i uważa, że mogłoby to być korzystne posunięcie dla obu firm. Jednakże, zdaje sobie sprawę z wyzwań takiego przejęcia, szczególnie dlatego, że Nintendo jest finansowo silne i posiada znaczne rezerwy gotówki.

W mailu wspomniano również, że były członek zarządu Microsoftu, ValueAct, nabył znaczącą ilość akcji Nintendo. Może to potencjalnie stworzyć możliwości dla Microsoftu pod względem współpracy lub partnerstwa.

Mimo zainteresowania przejęciem Nintendo, Spencer zwraca uwagę, że wroga akwizycja byłaby nieprzemądrzałym ruchem. Sugeruje, że bez bodźca lub znaczących zmian w okolicznościach szanse na akwizycję w krótkim okresie są mało prawdopodobne. Co interesujące, dodaje, że Nintendo musi zdać sobie sprawę, że ich przyszłość może leżeć poza własnym sprzętem, pomimo niezwykłego sukcesu Nintendo Switch w momencie napisania emaila.

Warto zauważyć, że Microsoft podobno zbliżył się do Nintendo w przeszłości z ofertą przejęcia, która spotkała się z amuzamentem ze strony Nintendo. Dlatego też, pozostaje zobaczyć, czy potencjalne przejęcie Nintendo przez Microsoft kiedykolwiek stanie się rzeczywistością.

Podsumowując, choć email od Phila Spencera wywołuje ciekawe przemyślenia na temat przejęcia Nintendo, nie jest pewne, czy kiedykolwiek to się wydarzy. Sukces i finansowa siła Nintendo, wraz z ostrożnym podejściem zarysowanym przez Spencera, sprawiają, że staje się to jeszcze bardziej nieprawdopodobne.