Microsoft rozważa możliwość streamowania gier Xbox na PlayStation 5

Microsoft rozważa możliwość streamowania gier Xbox na PlayStation 5

Microsoft kontynuuje rozwój usługi Xbox Cloud Gaming, konkurując z takimi platformami jak Google Stadia czy PlayStation Plus. Jednak ostatnia rozmowa między kierownictwem Microsoftu wzbudziła dyskusję na temat łamania granic między platformami gamingowymi.

Rozmowa dotyczyła pomysłu umożliwienia abonentom Xbox Cloud Gaming streamowania gier na PlayStation 5 poprzez przeglądarkę internetową. Podkreślono, że jeśli przeglądarka Sony spełniałaby wymagane warunki, byłoby to możliwe, jednak pojawiły się wątpliwości i kwestie techniczne, które należałoby rozwiązać. Funkcjonalność i dostępność przeglądarki internetowej na PS5 również budziły wątpliwości, sugerując, że może to nie być praktyczne podejście.

Fani i gracze zareagowali na tę rozmowę, wyrażając zaskoczenie i sceptycyzm. Niektórzy zauważyli, że nie miałoby to sensu, aby udostępnić Xbox Game Pass na PlayStation, podczas gdy inni spekulowali, że mogłoby to być korzystne dla Sony, ponieważ dałoby to graczom więcej powodów do zakupu PS5. Pojawiły się również żarty na temat ograniczonej funkcjonalności przeglądarki internetowej na PS5.

O ile dyskusja ta była rozrywkowa, to doskonale pokazuje ciekawość i innowacyjność Microsoftu w przesuwaniu granic tego, co jest możliwe w świecie gier. Czy streamowanie gier Xbox na PlayStation 5 stanie się rzeczywistością, pozostaje do zobaczenia, ale porusza to interesujące pytania dotyczące możliwości stworzenia uniwersalnego urządzenia do grania.

Warto zauważyć, że ta dyskusja jest spekulacyjna i brak oficjalnego potwierdzenia lub ogłoszenia ze strony Microsoftu lub Sony dotyczącego gier cross-platformowych. W miarę rozwoju chmury gamingowej, będzie interesujące obserwować, jak różne platformy współpracują i konkurują, aby zapewnić najlepsze wrażenia z gry dla graczy.