Xbox Chief Phil Spencer o adresie dla pracowników firmy Microsoft

Xbox Chief Phil Spencer o adresie dla pracowników firmy Microsoft

Szef Xboxa, Phil Spencer, wewnętrznym memo zwrócił się do pracowników Microsoftu po masowym wycieku planów dotyczących Xboxa. Wyciekł on w wyniku sprawy FTC v. Microsoft, w której przypadkowo ujawniono dokumenty z przyszłymi projektami Xboxa. Ujawnione dokumenty dostarczyły informacji na temat przekonstrukcji Series X bez napędu na dyski, potencjalnego hybrydowego doświadczenia gier w chmurze dla Xboxa z 2028 roku, nowego kontrolera Xboxa, niezapowiedzianych gier Bethesdy oraz nawet rozmów na temat przejęcia Nintendo. Spencer przyznał, że niektóre z wyciekłych dokumentów pochodzą z zeszłego roku, podczas gdy inne są z poprzednich lat, co wskazuje, że plany Microsoftu mogły się zmienić od tego czasu.

W swoim wewnętrznym memie Spencer wyraził swoje rozczarowanie z powodu wycieku i podkreślił oddanie zespołu w zapewnianiu poufności swoich planów i informacji partnerów. Zapewnił również pracowników, że ujawnione dokumenty nie odzwierciedlają dokładnie aktualnego stanu planów dotyczących Xboxa, mówiąc: „Podzielimy się rzeczywistymi planami, gdy będziemy gotowi”. Również na mediach społecznościowych Spencer ponownie podkreślił ten punkt, przyznając, że wyciek wywołał frustrację i akcentując ekscytację zespołu z powodu przyszłości. Zachęcał również pracowników do skupienia się na obecnych projektach, takich jak długo wyczekiwany Starfield i Forza Motorsport, a także na rozwoju nowych gier, usług i urządzeń.

Ten wyciek stanowi przypomnienie o wyzwaniach, z jakimi borykają się firmy w zakresie ochrony poufnych informacji. Microsoft niewątpliwie potraktuje ten incydent jako okazję do nauki i poprawy swoich środków bezpieczeństwa oraz zapewnienia prywatności i integralności swoich projektów w przyszłości.