Xbox Boss Potwierdza Mega-Wyciek: Przyszłe Plan posiada Czeka

Xbox Boss Potwierdza Mega-Wyciek: Przyszłe Plan posiada Czeka

Szef Xboxa, Phil Spencer, odpowiedział na niedawny mega-wyciek poufnych dokumentów Microsoftu, nazywając je „starymi” i zapewniając fanów, że Xbox ujawni swoje prawdziwe plany w odpowiednim czasie. Wyciekłe dokumenty, które niechcący stały się publiczne w związku z batalią sądową Microsoftu z FTC, zawierają wiele informacji dotyczących Xboxa, w tym plany dotyczące wyłącznie cyfrowej odświeżonej wersji Xbox Series X/S, nowego kontrolera oraz szczegóły dotyczące zupełnie nowego Xboxa, który ma zostać wydany w 2028 roku. Dokumenty ujawniły również informacje na temat nadchodzących tytułów Bethesdy, takich jak Dishonored 3 i kontynuacja Ghostwire: Tokyo.

Od czasu wycieku pojawiło się więcej informacji, w tym wydaje się, że Phil Spencer jest podekscytowany potencjalnym przejęciem Nintendo. Podczas gdy fani z niecierpliwością oczekują dalszych wyjaśnień od Microsoftu, firma postanowiła zachować milczenie w tej sprawie.

Jednak Phil Spencer ostatecznie potwierdził wyciek w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Wyraził rozczarowanie widząc, jak praca zespołu jest udostępniana w ten sposób i podkreślił, że wiele się zmieniło, a jest wiele powodów do ekscytacji zarówno teraz, jak i w przyszłości. Spencer zapewnił fanów, że Microsoft ujawni swoje rzeczywiste plany we właściwym czasie.

Jeśli chodzi o wyciekłe dokumenty, ich dokładność i znaczenie pozostają do sprawdzenia. Pierwszy test może nastąpić w przyszłym roku wraz z pojawieniem się wyłącznie cyfrowej odświeżonej wersji Xbox Series X o kodowej nazwie „Ellewood”.

Podczas gdy Microsoft udzielił ograniczonych oficjalnych komentarzy, FTC wielokrotnie zaprzeczał odpowiedzialności za wyciek, starając się rozwiać wszelkie teorie spiskowe. Tę postawę poparł również sędzia z USA, który potwierdził, że Microsoft ponosi wyłączną odpowiedzialność za przypadkowe ujawnienie swoich poufnych informacji.