Xbox i Microsoft reagują na podwyżkę ceny PS5 przez Sony

Xbox i Microsoft reagują na podwyżkę ceny PS5 przez Sony

Xbox i Microsoft znajdują się w stanie oczekiwania i reakcji w świetle ostatniego ogłoszenia Sony o podwyżce ceny PS5. Wyciekły e-mail wysłany przez dyrektora finansowego Xboxa, Tima Stuarta, do szefa Xboxa, Phila Spencera, i dyrektora finansowego Microsoftu, Amy Hood, ujawnia reakcję firmy na decyzję Sony.

Przeciekły dokument, który był częścią walki Microsoftu z Federalną Komisją Handlu (FTC), sugeruje, że Microsoft nie został zaskoczony podwyżką ceny Sony. Podobno „przewidywali to” i „szybko przechodzą do planu teraz, gdy mieliśmy potwierdzenie”.

W łańcuchu e-maili, były szef działu sprzedaży i marketingu dla klientów indywidualnych, Ami Silverman, podkreślił znaczenie bycia „obsesją gracza” i nie podążania tą samą ścieżką co Sony. Microsoft dostrzegł szansę na zdobycie przewagi nad Sony, unikając podobnej podwyżki ceny, która potencjalnie mogłaby zrazić fanów.

Jednak niektórzy mogą twierdzić, że reakcja Microsoftu może być uznana za hipokryzję. Podczas gdy krytykowali oni podwyżkę ceny Sony i wyrażali pragnienie zdobycia fanów, Microsoft sam podniósł cenę swojej konsoli, Xbox Series X, ale dopiero prawie rok później.

Mimo potencjalnej sprzeczności wynika, że zarówno Xbox, jak i Microsoft doskonale zdają sobie sprawę z wpływu decyzji dotyczących cen na swoją grupę klientów. W miarę jak rywalizacja między tymi gigantami gier komputerowych trwa, pozostaje zobaczyć, jak będą rozwijać swoje strategie.