• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Nowa generacja hełmu VR Meta inna niż Quest 2

  ByAdrian Przechewka

  lis 21, 2023
  Nowa generacja hełmu VR Meta inna niż Quest 2

  Również w tym roku zakupy po Świętach przyniosły rewelacyjną przecenę. Jeżeli jesteś zainteresowany wejściem w świat wirtualnej rzeczywistości, teraz możesz nabyć model Quest 2 z 128 GB za 250 $ lub wersję 256 GB za 300 $. To niewątpliwie kusząca oferta, ale istnieją powody, dla których warto wstrzymać się z zakupem Quest 2.

  W sieci pojawiły się przecieki sugerujące, że Meta pracuje nad nowym hełmem VR, którego premiera przewidywana jest na 2024 rok. Ten nowy hełm wyróżniać się ma atrakcyjną ceną oraz potężnym Snapdragonem XR2 Gen 2, który zadebiutował w niedawno wydanym modelu Quest 3. Według wiarygodnych źródeł, w tym The Wall Street Journal, Bloomberga i renomowanego chińskiego analityka, nowy hełm zastąpi Quest 2 w ofercie Meta.

  Snapdragon XR2 Gen 2 oferuje znaczną poprawę wydajności graficznej, a programiści już teraz wykorzystują jego możliwości do osiągnięcia jakości wizualnej porównywalnej do gier konsolowych. W miarę jak użytkownicy przesiadają się na Quest 3 oraz na nowy przystępny cenowo hełm, programiści mogą przestawić swoje priorytety na optymalizację gier pod nowsze modele. To może prowadzić do spadku jakości grafiki oraz ogólnej wydajności Quest 2.

  Choć Quest 2 oferuje niezwykłą wartość, ze względu na kompatybilność z tym samym zestawem gier co jego następca, warto pamiętać, że nadchodzący hełm VR od Meta może zapewnić jeszcze bardziej imponujące funkcje w podobnej cenie. Czekanie na kolejną ofertę od Meta może zapewnić bardziej wciągające i wizualnie imponujące doświadczenie wirtualnej rzeczywistości.

  Jeżeli obecnie desperacko potrzebujesz hełmu VR i nie możesz czekać, Quest 2 bez wątpienia jest jednym z najlepszych wyborów dostępnych na rynku, oferując wyjątkową wartość i ogromną bibliotekę gier. Jednak dla tych, którzy są w stanie wykazać cierpliwość, obietnica przyszłego hełmu VR od Meta z rozbudowanymi funkcjami i atrakcyjną ceną sprawia, że warto wstrzymać się z zakupem Quest 2 na razie.