• śr.. lis 29th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Dlaczego Brazylia nie pojawi się w FIFA 23?

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Dlaczego Brazylia nie pojawi się w FIFA 23?

  W zaskakującym zwrocie sytuacji jeden z najbardziej utytułowanych zespołów narodowych w historii piłki nożnej, Brazylia, nie zostanie uwzględniona w nadchodzącej grze wideo FIFA 23. Ta wiadomość pozostawiła fanów zastanawiających się i rozczarowanych, ponieważ Brazylia zawsze była prominentną postacią w popularnej franczyzie gier. Co dokładnie doprowadziło do tego niespodziewanego braku? Przeanalizujmy szczegóły.

  Co się stało?

  Brak Brazylii w FIFA 23 można przypisać problemom z licencjonowaniem pomiędzy wydawcą gry, Electronic Arts (EA), a Brazylijską Konfederacją Piłkarską (CBF). CBF, który posiada prawa do reprezentacji Brazylii, nie zdołał osiągnąć porozumienia z EA Sports w sprawie wykorzystania wizerunków ich zawodników i oficjalnej marki drużyny.

  Dlaczego licencjonowanie jest ważne?

  Licencjonowanie jest kluczowym aspektem rozwoju gier wideo, zwłaszcza w przypadku produkcji sportowych, takich jak FIFA. Pozwala ono deweloperom gier uwzględnić prawdziwe drużyny, zawodników i oficjalną markę, zapewniając autentyczne doświadczenia dla graczy. Bez odpowiedniego licencjonowania, EA Sports nie może legalnie uwzględnić Brazylii w FIFA 23.

  Co to oznacza dla graczy?

  Dla zapalonych graczy FIFA, brak Brazylii oznacza, że nie będą mogli wybierać i grać jako ich ulubione gwiazdy brazylijskie, takie jak Neymar, Philippe Coutinho czy Alisson Becker. Ponadto, brak reprezentacji Brazylii oznacza, że gracze nie będą mogli rywalizować w międzynarodowych turniejach z udziałem Brazylii i doświadczyć emocji związanych z prowadzeniem Seleção do zwycięstwa.

  Czy istnieje szansa, że Brazylia wróci w przyszłych edycjach?

  Mimo że wykluczenie Brazylii z FIFA 23 jest rozczarowujące, istnieje nadzieja na jej powrót w przyszłych edycjach. Problemy z licencjonowaniem nie są rzadkością w branży gier wideo, a negocjacje pomiędzy EA Sports i CBF mogą być wznowione w przyszłości. Fani będą musieli poczekać i zobaczyć, czy porozumienie zostanie osiągnięte na czas przed FIFA 24.

  Podsumowując, brak Brazylii w FIFA 23 jest wynikiem sporu licencyjnego między EA Sports a Brazylijską Konfederacją Piłkarską. To niefortunny obrót spraw oznacza, że gracze będą pozbawieni możliwości gry jako ich ulubione gwiazdy brazylijskie i rywalizacji z reprezentacją narodową. Jednak istnieje optymizm, że Brazylia powróci w przyszłych edycjach gry.