• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Dlaczego Fortnite jest niedostępny na iOS?

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Dlaczego Fortnite jest niedostępny na iOS?

  W niespodziewanym zwrocie wydarzeń popularna gra battle royale Fortnite została usunięta z Apple App Store, uniemożliwiając użytkownikom iOS dostęp do gry. Nagłe zniknięcie tej gry zadziwiło wielu graczy, którzy zastanawiają się, dlaczego Fortnite nie jest już dostępny na ich iPhone’ach i iPadach. Prześledźmy przyczyny tego nieoczekiwanego wystąpienia.

  Spór Epic Games vs. Apple:
  Głównym powodem, dla którego Fortnite nie jest dostępny na iOS, jest toczący się spór prawny między Epic Games, twórcą Fortnite, a Apple. Wszystko zaczęło się, gdy Epic Games wprowadziło w aplikacji Fortnite bezpośredni system płatności, omijając system zakupów w aplikacjach Apple. Ten ruch naruszał wytyczne App Store, które stwierdzają, że wszystkie cyfrowe zakupy muszą być dokonywane przez ich system płatności, umożliwiając Apple pobieranie prowizji w wysokości 30%.

  Reakcja Apple:
  W odpowiedzi na naruszenie ze strony Epic Games, Apple natychmiast usunęło Fortnite z App Store, powołując się na naruszenie swoich wytycznych. Ponadto, Apple zagroziło zakończeniem konta deweloperskiego Epic Games, co miałoby daleko idące konsekwencje dla firmy poza samym Fortnite.

  Narasta spór prawny:
  Epic Games było przygotowane na reakcję Apple i natychmiast złożyło pozew przeciwko gigantowi technologicznemu, oskarżając go o działania antykonkurencyjne i monopolistyczne praktyki. Epic Games argumentuje, że surowa kontrola Apple nad App Store i systemem płatności ogranicza konkurencję i wpływa na wybór konsumentów.

  FAQ:
  Q: Czy nadal mogę grać w Fortnite na moim urządzeniu iOS?
  A: Jeśli masz już zainstalowanego Fortnite na swoim urządzeniu iOS, możesz nadal grać w grę. Jednak nie otrzymasz żadnych aktualizacji lub nowej zawartości.

  Q: Czy Fortnite wróci do App Store?
  A: Nie wiadomo, czy Fortnite powróci na urządzenia iOS. Przyszła dostępność gry zależy od rezultatu sporu prawnego między Epic Games a Apple.

  Q: Czy mogę pobrać Fortnite z innych źródeł?
  A: Nie, Fortnite jest dostępny wyłącznie za pośrednictwem Apple App Store i nie można go pobrać z żadnych innych źródeł na urządzeniach iOS.

  Podsumowując, brak Fortnite na urządzeniach iOS jest bezpośrednim wynikiem toczącego się sporu prawnych między Epic Games a Apple. Do czasu osiągnięcia porozumienia, użytkownicy iOS będą musieli szukać alternatywnych platform, aby cieszyć się swoją ulubioną grą battle royale.