• sob.. gru 9th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Kto się pierwszy zakochał: Korra czy Asami?

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  Kto się pierwszy zakochał: Korra czy Asami?

  W świecie animowanego telewizora niewiele związków zdobyło takie uznanie serc fanów jak romans między Korrą i Asami z popularnego serialu „Legenda Korry”. Emitowany w latach 2012-2014, serial opowiadał o przygodach Korry – Avatara – oraz jej przyjaciół w ich walce z różnymi zagrożeniami dla ich świata. Jednak to właśnie powolnie rozwijająca się historia miłosna między Korą a Asami skradła całe światło reflektorów.

  Pytanie, kto się zakochał pierwszy – Korra czy Asami, jest tematem wielu dyskusji wśród fanów. Choć twórcy serialu, Bryan Konietzko i Michael Dante DiMartino, nigdy jednoznacznie nie stwierdzili, kto zakochał się pierwszy, istnieje wiele wskazówek w całym serialu, które rzucają światło na to pytanie.

  Jednym z pierwszych wskazań potencjalnego romantycznego związku między Korrą a Asami można odnaleźć w Księdze 3 serialu. Asami, która wcześniej była w związku z Makem, zaczyna okazywać oznaki zazdrości, gdy Korra spędza czas z innymi ludźmi. Ta zazdrość sugeruje, że Asami mogła już mieć uczucia do Korry, nawet jeśli jeszcze do końca sama tego nie uświadamiała.

  W miarę rozwoju serialu więź między Korrą a Asami pogłębia się, a one stają się coraz bardziej wspierające dla siebie nawzajem. Dzielą ze sobą intymne momenty, takie jak trzymanie się za ręce i serdeczne rozmowy. Te chwile, połączone z ich niezłomną lojalnością i zrozumieniem dla siebie nawzajem, wskazują na rozwijający się romantyczny związek między tymi dwiema postaciami.

  W podsumowaniu, choć trudno ustalić z pewnością, kto zakochał się pierwszy, dowody wskazują na to, że Asami mogła mieć uczucia do Korry przed tym, jak Korra odwzajemniła te uczucia. Bez względu na kolejność, ich historia miłosna pozostaje potężnym i inspirującym przykładem związków LGBTQ+ w głównych mediach.