Najtrudniejsze do zdobycia Shiny Pokémony

Najtrudniejsze do zdobycia Shiny Pokémony

W niedawno uruchomionej dyskusji na Reddit, użytkownicy omawiali, które Shiny Pokémony są najtrudniejsze do zdobycia w głównych grach serii Pokémon. Przyjrzyjmy się kilku sugestiom i zobaczmy, czy możemy udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi.

Jednym z Pokémonów, który pojawił się w dyskusji, jest Gimmighoul, a konkretnie jego forma Shiny – Gholdengo. Choć sam Gimmighoul nie jest trudny do znalezienia, jego Shiny wersja jest obecnie niemożliwa do zdobycia. Shiny Gholdengo był zablokowany za 5-gwiazdkowy Tera Raid, który odbywał się tylko przez ograniczony czas. Nawet podczas tego rajdu nie było gwarancji zdobycia Shiny Gimmighoul, co sprawia, że jest to bardzo poszukiwany i rzadki Pokémon.

Dwa inne Pokémony wymienione w dyskusji to Dudunsparce i Maushold. Dudunsparce ma trzysegmentową formę, a ewolucja Shiny Dudunsparce w jego Trzysegmentową Shiny formę może być dość trudna. Szanse na taką ewolucję wynoszą 1 do 100, więc gracze muszą być gotowi zainwestować znaczną ilość czasu.

Podobnie niełatwo jest znaleźć Shiny Tandemaus, który ewoluuje w Shiny Family of Three Maushold. Szansa na spotkanie z Tandemausem jest niższa niż na spotkanie z Dunsparce, co czyni znalezienie Shiny wariantu trudniejszym. A nawet jeśli uda ci się znaleźć Shiny Tandemausa, szanse na jego ewolucję w Shiny Family of Three wynoszą również 1 do 100.

Innym wartym uwagi przykładem jest Shiny Zygarde. Chociaż Zygarde jest teraz dostępne przez cały rok w Pokémon Sword and Shield, zdobycie jego Shiny formy nadal stanowi wyzwanie. Gracze muszą brać udział w Dynamax Adventures i z powodzeniem ukończać trudne rajdy, aby mieć szansę na spotkanie z Shiny Zygarde. Nawet z Shiny Charm, szanse na spotkanie ze Shiny Zygarde wynoszą 1 do 100, co czyni to zadanie dla trenerów pełne wyzwań.

Jednym z najtrudniejszych do zdobycia Shiny Pokémonów jest Shiny Manaphy. Nie tylko jest to zadanie czasochłonne, ale także wymaga znacznego wkładu finansowego. Aby zdobyć Shiny Manaphy, gracze potrzebują dwóch systemów Nintendo DS, kilku kopii gier Pokémon oraz kopii Pokémon Ranger z jeszcze dostępną nagrodą w postaci Jajka Manaphy. Proces obejmuje wymianę jajka między różnymi grami, wykluwanie jajek i rozpoczęcie nowych gier, aby uzyskać nowy identyfikator trenera, jeśli nie zostało odkryte żadne Shiny. Jest to długa i męcząca podróż, która testuje cierpliwość i poświęcenie graczy.

Podsumowując, istnieje wiele Shiny Pokémonów w głównych grach Pokémon, które są trudne do zdobycia. Czy są one zablokowane za wydarzeniami ograniczonym czasowo, mają niskie szanse na spotkanie lub wymagają skomplikowanych procesów wymiany i wykluwania, te Shiny Pokémony okazują się być wyzwaniem dla oddanych trenerów. Ale dla tych, którzy są gotowi włożyć czas i wysiłek, satysfakcja z ostatecznego zdobycia tego nieuchwytnego Shiny jest tego warta.