• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Najdroższe rzeczy na świecie: okno w luksusie

  ByKamil Dominiak

  lis 20, 2023
  Najdroższe rzeczy na świecie: okno w luksusie

  W świecie pełnym luksusowych samochodów, ekstrawaganckich rezydencji i bezcennych dzieł sztuki trudno jest określić, co naprawdę jest najdroższą rzeczą na świecie. Od rzadkich kamieni szlachetnych do historycznych artefaktów, możliwości są nieograniczone. Zagłębmy się w krainę przepychu i przyjrzyjmy się kilku najbardziej wysoce wycenianym przedmiotom na planecie.

  Jednym z kandydatów na pierwsze miejsce jest różowy diament Pink Star. Ten olśniewający kamień, ważący niesamowite 59,60 karata, ma rekordową cenę, będąc najdroższym diamentem sprzedanym kiedykolwiek na aukcji. W 2017 roku osiągnął niewiarygodną kwotę 71,2 miliona dolarów na aukcji Sotheby’s w Hongkongu. Jego nieskazitelny różowy odcień i niezwykły rozmiar sprawiają, że jest to naprawdę jedyny w swoim rodzaju skarb.

  Innym przedmiotem, który przyciąga astronomiczną cenę, jest obraz „Salvator Mundi” autorstwa Leonarda da Vinci. Ten arcydzieło przedstawiające Jezusa Chrystusa zostało sprzedane za niewyobrażalne 450,3 miliona dolarów w 2017 roku. Jego rzadkość, znaczenie historyczne i aura otaczająca imię da Vinci przyczyniły się do przełomowej sprzedaży.

  Odsuwając się od dziedziny sztuki i biżuterii, trafiamy do świata luksusowych jachtów. Jacht „History Supreme” podnosi ekstrawagancję na zupełnie nowy poziom. Ten statek, ozdobiony ponad 100 000 kilogramami złota i platyny, ma cenę 4,8 miliarda dolarów. Jest to naprawdę pływające arcydzieło, stworzone dla tych, którzy poszukują szczytu luksusu.

  Podczas gdy najdroższa rzecz na świecie może się różnić w zależności od indywidualnych upodobań i fluktuacji na rynku, te przykłady dają nam wgląd w świat skrajnego przepychu. Czy to rzadki diament, bezcenny obraz czy luksusowo zdobiony jacht, te przedmioty reprezentują szczyt luksusu i ekskluzywności. Więc następnym razem, gdy będziesz marzyć o lepszych rzeczach w życiu, pamiętaj, że istnieją naprawdę niezwykłe skarby, które idą w parze z przyprawiającą o zawroty głowy ceną.