Waukesha County Technical College otworzył nowoczesne laboratorium esportowe w nadziei na przyciągnięcie większej liczby studentów i zwiększenie zapisów.

Waukesha County Technical College otworzył nowoczesne laboratorium esportowe w nadziei na przyciągnięcie większej liczby studentów i zwiększenie zapisów.

WCTC w Wisconsin otworzył niedawno 1800-metrowe laboratorium gier wideo, które ma na celu dostosowanie się do rosnącej popularności i dochodowości esportu. Jeden z 80 studentów zapisanych na program esportowy WCTC, Sam Riek, wyraził swoje zamierzenie zarabiania pieniędzy podczas studiów dzięki turniejom gier. Nie jest to nierealne, ponieważ trener Ian Sheeley ujawnił, że w całym kraju dostępne są stypendia o wartości 18 milionów dolarów dla zawodowego esportu na poziomie college’u. Jednak studenci muszą utrzymywać średnią ocen na poziomie 2.0, aby pozostać w zespole. Sheeley uważa, że uczestnictwo w esporcie może nauczać studentów rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia. Zgodnie z Brandonem Tschacherem, założycielem Milwaukee Esports Alliance, 98% osób poniżej 18 roku życia gra w gry wideo. Esport nie dotyczy tylko rozrywki, ale także oferuje możliwości kariery. Tschacher stwierdził, że wielu studentów utrzymuje się z wygranych w esporcie, płacąc za czynsz i inne wydatki. Laboratorium esportowe WCTC planuje organizowanie przyszłych turniejów na swoim kampusie i zaprasza każdego do dołączania do zespołu, niezależnie od jego doświadczenia w grach wideo. Poprzez wykorzystanie rozwijającego się przemysłu esportowego, college ma nadzieję przyciągnąć większą liczbę studentów i dać im możliwość przekształcenia swojej pasji do gier wideo w karierę.