• czw.. lis 30th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Mechanika poddania się w grze Counter-Strike 2

  ByMarta Bryła

  wrz 27, 2023
  Mechanika poddania się w grze Counter-Strike 2

  Mechanika poddania się jest istotną funkcją w konkurencyjnych grach online, umożliwiającą zawodnikom zakończenie meczu przedwcześnie. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tym terminem, poddanie się pozwala zespołowi zakończyć grę i natychmiast zaakceptować porażkę. Poddanie się w CS:GO było możliwe tylko wtedy, gdy jeden z twoich kolegów z zespołu opuścił mecz, natomiast w systemie poddania się w Counter-Strike 2 (CS2) działa nieco inaczej.

  Aby rozpocząć głosowanie o poddaniu się w CS2, potrzebujesz, aby jeden z graczy opuścił grę. Gdy jeden z twoich kolegów opuści mecz, możesz przejść do ekranu załadowania na górnym pasku ekranu. Kliknięcie na nim da ci opcję Wyzwania Głosującego, co spowoduje pojawienie się okna głosowania. Głosowanie TAK (F1) będzie wystarczające, aby poddać grę i spowodować przegraną twojego zespołu.

  Warto zauważyć, że system poddania się w CS2 różni się od zasad głosowania w CS:GO. W CS2 głos na poddanie się zostaje przyjęty, jak tylko jeden gracz zagłosuje TAK, niezależnie od decyzji innych graczy. Oznacza to, że nawet jeśli byłeś blisko zwycięstwa i miałeś przewagę liczebną, koledzy z zespołu mogą sabotażować mecz, oddając głos na poddanie się.

  Mimo że może to wydawać się problematyczne, system poddania się w CS2 ma na celu zapobieganie przymusowemu kontynuowaniu rozgrywki w beznadziejnych meczach oraz trollowaniu i wywoływaniu konfliktów. Jednak istnieje możliwość nadużywania tego mechanizmu. Valve może rozwiązać ten problem w przyszłej aktualizacji, ale na razie gracze muszą dostosować się do tej mechaniki.

  Poddając się w meczu CS2, przegrasz grę oraz stracisz kilka punktów rankingowych. Ważne jest, aby pamiętać, że poddanie się dotyczy tylko meczów rankingowych i nie można go użyć w meczach niezobowiązujących. Po zaakceptowaniu głosowania o poddaniu się zostaniesz przekierowany na ekran lobby, co pozwoli ci rozpocząć nową grę.

  Na szczęście, poddanie się nie zamyka cię przed kolejkami rankingowymi, pozwalając ci wrócić do rywalizacji. Ważne jest, aby zważyć zalety i wady przed poddaniem się w CS2, ponieważ taktyczne odbicia są czasami możliwe nawet w trudnych sytuacjach.

  Podsumowując, zrozumienie sposobu działania systemu poddania się w Counter-Strike 2 jest kluczowe dla graczy. Chociaż ma on swoje korzyści, takie jak unikanie przymusowej udziału w nie wygranych meczach, może wystąpić nadużycie. Dzięki zapoznaniu się z mechaniką i konsekwencjami, możesz podejmować świadome decyzje w meczach CS2.