• pt.. gru 1st, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Ubisoft wprowadza zmiany strategiczne w zatrudnieniu w Quebecu

  ByAdrian Przechewka

  lis 20, 2023
  Ubisoft wprowadza zmiany strategiczne w zatrudnieniu w Quebecu

  Ubisoft, wiodący deweloper gier wideo, niedawno wprowadził strategiczne zmiany w zatrudnieniu w Quebecu, co skutkowało zwolnieniami dla 84 osób. Decyzja ta jest częścią wysiłku mającego na celu usprawnienie operacji i zoptymalizowanie efektywności w firmie. Zmiany dotknęły kanadyjskie usługi administracyjne, studio Hybride z siedzibą w Montrealu oraz zespół IT w całej globalnej działalności Ubisoft. W samej Kanadzie 98 osób straci pracę, co stanowi około 2% ogólnej liczby zatrudnionych w Ubisoft w Kanadzie.

  Warto zaznaczyć, że firma podkreśliła, że zespoły produkcyjne nie zostaną dotknięte tymi zmianami. Ubisoft odgrywa ważną rolę w Quebecu, posiada studia w Montrealu, Sherbrooke, Quebecu i Saguenay. Zatrudnia łącznie 19 000 pracowników w 45 studiach na całym świecie. Strategiczna decyzja umożliwi firmie Ubisoft dostosowanie zasobów do lepszego wsparcia działań w bieżącej i przyszłej sferze działalności.

  Relokacja głównego centrum Ubisoftu w Ameryce Północnej do Montrealu została wcześniej ogłoszona w październiku, co dodatkowo umacnia znaczenie miasta w ramach działań firmy. Pod kierownictwem Christopha Derennesa, dyrektora generalnego Ubisoft Montreal, ta przeprowadzka stanowi ekscytującą szansę na rozwój i współpracę.

  Chociaż niedawne redukcje zatrudnienia przyczyniły się do zmniejszenia całkowitej liczby pracowników firmy z niemal 21 000 do nieco ponad 19 000 w ciągu roku, Ubisoft nadal jest zobowiązany do ścisłego zarządzania wydatkami. Według dyrektora finansowego Frédéricka Dugeta, firma ta uważa, że te działania przyczynią się do długoterminowej stabilności finansowej.

  Strategiczne zmiany w zatrudnieniu w Ubisoft odzwierciedlają zaangażowanie firmy w optymalizację działań i maksymalizację efektywności. Poprzez dostosowanie zasobów i uproszczenie procesów, Ubisoft dąży do ustabilizowania się i osiągnięcia długotrwałego sukcesu w dynamicznym i wysoce konkurencyjnym przemyśle gier wideo.