Titanfall 2 odżywa na PC: Nowa aktualizacja rozwiązuje problemy z matchmakingiem

Titanfall 2 odżywa na PC: Nowa aktualizacja rozwiązuje problemy z matchmakingiem

Titanfall 2, popularny strzelanka pierwszoosobowa opracowana przez Respawn, odnotował niedawne ożywienie na PC, ponieważ gracze wierzą, że nowa aktualizacja naprawiła długotrwałe problemy z matchmakingiem. Według raportów, ta aktualizacja znacznie zmniejszyła rozłączanie podczas procesu łączenia graczy.

Gra od lat zmaga się z wieloma problemami, w tym z hakami i oszustwami, ale mimo braku oficjalnego komunikatu ze strony Respawn lub EA, Titanfall 2 cieszy się obecnie zdrową bazą graczy na platformie Steam. 17 września gra osiągnęła szczytowy poziom 23 234 jednoczesnych graczy, umocniła tym samym swoje miejsce wśród najpopularniejszych 100 gier Steam.

Warto zauważyć, że odrodzenie Titanfall 2 może być częściowo przypisane do trwających promocji, takich jak wyprzedaż na platformie Steam o 90%, która kończy się 18 września. Ta oferta ograniczona czasowo na pewno zachęciła nowych graczy do wypróbowania gry.

Podczas gdy fani niecierpliwie oczekują na informacje o ewentualnych aktualizacjach lub niespodziankach ze strony Respawn, interesujące Easter egg w notatkach do patcha Apex Legends wzbudził spekulacje. Easter egg odnosi się do maskotki Nessie z Titanfall i zawiera liczbowe kody odpowiadające datom premiery Titanfall, Titanfall 2 i Apex Legends.

Mimo że możliwość wydania Titanfall 3 jest niepewna, odżyły nadzieje, że Respawn ma plany na przyszłość serii. W niedawno przeprowadzonym wywiadzie Mohammad Alavi, były główny projektant narracji w Titanfall 3, ujawnił, że wykonano znaczne postępy przy tworzeniu kontynuacji, zanim zdecydowano się na skoncentrowanie się na Apex Legends.

Choć mało prawdopodobne jest, że Respawn aktywnie pracuje nad Titanfall 3, istnieje możliwość, że w Apex Legends pojawią się treści lub wydarzenia związane z Titanfall. Jednak na razie fani Titanfall 2 mogą cieszyć się ponownie bieganiem po ścianach w trybie multiplayer gry.