• niedz.. gru 3rd, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  Tim Sweeney przedstawia swoje stanowisko w trwającym procesie Epic Games przeciwko Google

  ByMarta Bryła

  lis 21, 2023
  Tim Sweeney przedstawia swoje stanowisko w trwającym procesie Epic Games przeciwko Google

  Tim Sweeney, CEO Epic Games i twórca gry Fortnite, pojawił się w sądzie w poniedziałek, aby złożyć zeznania w trwającym sporze prawnych między jego firmą a Google. Sprawa dotyczy sprzeciwu Epic wobec 30-procentowej opłaty, którą Google pobiera od programistów aplikacji za zakupy dokonywane w Sklepie Play. Sweeney podkreślił stopień kontroli, jaką Google sprawuje nad dostępnością aplikacji na Androidzie: „Chcę, żeby wszyscy zobaczyli i zrozumieli, że Google w praktyce kontroluje dostępność aplikacji na Androidzie”.

  Decyzja sądu w tej sprawie może mieć istotne konsekwencje dla przyszłości dystrybucji aplikacji i systemów płatności w Sklepie Play. Jeśli Epic odniesie zwycięstwo, Google może być zobligowany do zezwolenia innym firmom na oferowanie konkurencyjnych opcji płatności.

  W trakcie procesu Sweeney był stałym uczestnikiem rozpraw sądowych. Warto zauważyć, że Epic Games jest jedynym pozostałym powodem w tej sprawie, ponieważ Google osiągnął porozumienie z Match Group, kolejną zaangażowaną firmą.

  Podczas przesłuchania adwokat Google zadał Sweeneyowi pytania dotyczące praktyk płatniczych Epic w stosunku do innych firm konsolowych. Okazało się, że Epic również płaci prowizje w wysokości 30 procent firmom konsolowym, takim jak Nintendo, Sony i Microsoft. Sweeney jednak argumentował, że opłata Google utrudnia rozszerzenie działalności Epic.

  W trakcie trwania procesu wszystkie oczy są zwrócone na salę sądową, aby zobaczyć, jak potoczy się ta prawna batalia między Epic Games a Google. Wyrok może kształtować przyszłość dystrybucji aplikacji i relacji między programistami a gigantami technologicznymi, takimi jak Google.

  FAQ:
  1. O co toczy się spór między Epic Games a Google?
  – Spór dotyczy sprzeciwu Epic wobec 30-procentowej opłaty, którą Google pobiera od programistów aplikacji za zakupy dokonywane w Sklepie Play.
  2. Dlaczego Google usunęło Fortnite ze Sklepu Play?
  – Google usunęło Fortnite ze Sklepu Play po tym, jak Epic Games wprowadziło własny system płatności w aplikacji, umożliwiający obniżenie ceny zakupów wewnętrznych.
  3. Co Tim Sweeney chce uczynić powszechnie znanym?
  – Tim Sweeney, CEO Epic Games, chce, aby powszechnie była znana praktyka Google polegająca na kontrolowaniu dostępności aplikacji w systemie Android.
  4. Jakie są potencjalne konsekwencje, jeśli Epic Games odniesie zwycięstwo w procesie?
  – Jeśli Epic Games odniesie zwycięstwo, Google może być zobligowany do zezwolenia innym firmom na oferowanie konkurencyjnych opcji płatności.
  5. Kto jest jedynym pozostałym powodem w sprawie?
  – Epic Games jest jedynym pozostałym powodem w sprawie, ponieważ Google osiągnął porozumienie z Match Group, inną zaangażowaną firmą.

  Definicje:
  1. Sklep Play: oficjalny sklep Google dla urządzeń z systemem Android, w którym użytkownicy mogą pobrać i kupić aplikacje.
  2. Zakupy wewnętrzne: dodatkowe treści lub funkcje, które można kupić wewnątrz aplikacji za dodatkową opłatą.
  3. Zachowanie monopolistyczne: działania lub praktyki firmy mające na celu utrzymanie lub ustanowienie monopolu i ograniczenie konkurencji.

  Sugerowane powiązane linki:
  1. Epic Games
  2. Android
  3. Google
  4. Sklep Play Google