Call of Duty Warzone 2.0 i sukces Mistrzostw Świata w Warzone

Call of Duty Warzone 2.0 i sukces Mistrzostw Świata w Warzone

Call of Duty po raz kolejny udowodniło swoją zdolność do adaptacji do świata gier wideo dzięki wydaniu Warzone. Gra odniosła ogromny sukces, tak bardzo, że Activision wypuścił sequel, Call of Duty Warzone 2.0, zaledwie dwa lata po premierze oryginalnej gry. Wbrew wstępnym obawom, Warzone przekroczyło oczekiwania.

Mistrzostwa Świata w Warzone w ramach Call of Duty World Series to światowy turniej, w którym gracze z całego świata rywalizują, by być ostatnim, który przetrwa. Pomimo że turniej jest stosunkowo nowy, już teraz osiągnął rekordy dla Activision. Przy publiczności na żywo liczącej 3 000 fanów w arenie oraz 378 316 osób transmisję gry online, stał się najbardziej udanym wydarzeniem esportowym w Warzone do tej pory.

W turnieju rywalizowały ze sobą 50 najlepszych trójek na świecie, przy puli nagród wynoszącej 500 000 dolarów, podzielonej na dwie sekcje: drużyna WSOW trios i solowe zawody Solo Yolo. Drużyna Biffle została mistrzem w drużynowych zawodach WSOW, z 24 zabójstwami. Biffle, Sage i Shifty zdobyli łącznie 125 zabójstw podczas turnieju i zgarnęli nagrodę w wysokości 100 000 dolarów. Zakończyli z oszałamiającym 75-punktowym prowadzeniem nad drugą drużyną.

Występ drużyny Biffle znacznie się poprawił w miarę postępu turnieju, co zaowocowało dominującym zwycięstwem w szóstej grze. Udowodnili, że zasłużyli na mistrzowski puchar.

Sukces Mistrzostw Świata w Warzone Call of Duty jest widoczny w liczbie widzów. Turniej przyciągnął szczytową oglądalność wynoszącą 378 316 osób, przewyższającą oglądalność na największych mistrzostwach Call of Duty League, która wyniosła 335 170 osób. WSOW został uznany za najchętniej oglądany turniej Call of Duty w tym roku i potwierdził swoje miejsce jako jedno z najbardziej popularnych turniejów w Warzone.