Spotlight Hour: Pokémon Go – Girafarig

Spotlight Hour: Pokémon Go – Girafarig

Najbliższa godzina wyróżnienia w Pokémon Go poświęcona będzie Pokémonowi o długiej szyi – Girafarigowi. Choć nie wyróżnia się w walkach i rajdach, wielu trenerów wciąż jest podekscytowanych napotkaniem tego unikalnego i palindromicznego Pokémona. Aby uatrakcyjnić godzinę wyróżnienia, obok niej włączona jest podwójna premia za złapanie, pozwalająca graczom szybko zdobyć znaczną ilość punktów doświadczenia.

Dla tych, którzy chcą maksymalizować potencjał swojego Girafariga, ważne jest zrozumienie jego statystyk IV. W Pokémon Go „doskonały” Pokémon odnosi się do takiego, który ma 100% statystyk IV, co oznacza rozkład IV 15/15/15. Podczas gdy doskonałe Pokémony IV są pożądane do uzupełnienia Pokédexa i wydobywania się w Mistrzowskiej Lidze, mogą nie być najlepsze dla innych lig. Trenerzy mogą sprawdzić, czy Girafarig ma doskonałe IV, sprawdzając jego PC, przy wartościach 1754 PC na poziomie 30 i 1900 PC na poziomie 35.

Girafarig obecnie nie ma dostępnej ewolucji w Pokémon Go i wciąż nie wiadomo, jak jego ewolucja – Firagarif – zostanie wprowadzona do gry. Jednak spekuluje się, że ewolucja ta może mieć potencjał w Lidze Walki Go.

Jeśli chodzi o walki PvP, Girafarig nie jest uważany za silnego konkurenta. Jego statystyki i zestaw ruchów są generalnie słabe, co ogranicza jego skuteczność w walkach. Niemniej jednak, jeśli trenerzy nadal chcą używać Girafariga w Lidze Walki Go, polecany zestaw ruchów obejmuje Podwójne Kopnięcie, Psychiczne Kły i Piorun.

W Wielkiej Lidze Girafarig ma korzystne starcia z Alolan Sandslashem, Noctowlem, Lickitungiem, Pelipperem i Walreinem, ale ma trudności z Medichamem, Alolan Ninetales, Registeel, Galarian Stunfisk i Lanturnem. W Ultra Lidze, Piorun jest zastąpiony przez Szlak Włochaty, a Girafarig musi być wzmocniony do poziomu 50, aby mieć szansę przeciwko Registeelowi, Swampertowi, Cobalionowi i Walreinowi.

Liga Mistrzów nie jest odpowiednia dla Girafariga, ponieważ jego wynik pozostaje niższy niż innych Pokémonów.

Podczas godziny wyróżnienia trenerzy mają szansę napotkać błyszczącego Girafariga. Jednak wskaźnik połysku pozostaje niezmieniony, co sprawia, że błyszcząca wersja jest stosunkowo rzadka.

Podsumowując, godzina wyróżnienia z Girafarigiem stwarza okazję dla trenerów, aby złapać tego unikalnego Pokémona i zdobyć podwójne punkty za złapanie. Choć Girafarig może nie wyróżniać się w walkach, trenerzy wciąż mogą dążyć do perfekcyjnych wersji IV i mieć nadzieję na spotkanie z błyszczącym w trakcie tego wydarzenia.