• wt.. lis 28th, 2023

  Kosmiczne informacje

  Wiadomości z branży kosmicznej i satelitarnej

  PlayStation Portal vs Nintendo Switch Lite: A Battle of Portable Gamings

  ByMarta Bryła

  lis 20, 2023
  PlayStation Portal vs Nintendo Switch Lite: A Battle of Portable Gamings

  Kiedy mówimy o przenośnym graniu, PlayStation Portal i Nintendo Switch Lite są dwoma czołowymi produktami oferującymi różne doznania. Te urządzenia, w cenie 199 dolarów, rywalizują o uwagę graczy szukających rozrywki w podróży. Mimo że mają podobne ceny, to ich funkcje i grupy docelowe wyróżniają je.

  PlayStation Portal, zaprojektowany jako akcesorium do PS5 firmy Sony, ma na celu zapewnienie immersyjnego doświadczenia zdalnej gry. Dzięki dużyemu ekranowi i kontrolerom DualSense oferuje sprzężenie zwrotne hapticznego i solidne odczucia podobne do grania w trybie przenośnym na Nintendo Switch. Jednak ważne jest zauważenie, że Portal nie jest samodzielną konsolą, lecz rozszerzeniem PS5. Działa na zasadzie strumieniowego przesyłania gier i nie ma możliwości bezpośredniego grania w tytuły PS5. Oznacza to, że posiadanie konsoli PS5 jest wymagane do pełnego wykorzystania możliwości Portalu.

  Z kolei Nintendo Switch Lite to samodzielna przenośna konsola do gier, która może odtwarzać rozległą bibliotekę gier Nintendo Switch. Oferuje samowystarczalne doświadczenie w grach, co sprawia, że jest wszechstronnym wyborem dla graczy szukających przenośności bez potrzeby posiadania dodatkowej konsoli. Z dostępem do ekskluzywnych tytułów Nintendo i szerokiej gamy gier innych producentów, Switch Lite jest skierowany do szerokiej grupy odbiorców.

  Oba urządzenia mają swoje mocne strony, ale wybór między PlayStation Portal a Nintendo Switch Lite ostatecznie zależy od osobistych preferencji i nawyków gamingowych. Dla zagorzałych posiadaczy PS5, którzy często potrzebują grać z dala od konsoli, Portal oferuje prosty sposób na korzystanie z biblioteki PS5 zdalnie. Jednak dla tych, którzy szukają bardziej wszechstronnego i niezależnego przenośnego urządzenia z dostępem do różnorodnych gier, Switch Lite stanowi interesującą opcję.

  Dla tych, którzy są otwarci na inne alternatywy, na rynku dostępne są dodatkowe opcje. Logitech G Cloud, w cenie 300 dolarów, obsługuje Xbox Cloud, GeForce Now i Remote Play. Dodatkowo, kontroler Backbone, w cenie 99 dolarów, może zamienić smartfon w PlayStation Portal, choć bez hapticznego sprzężenia zwrotnego.

  Podsumowując, PlayStation Portal i Nintendo Switch Lite spełniają różne potrzeby gamingowe. Posiadacze PS5, szukający wysokiej jakości doświadczenia w grze zdalnej, znajdą wartość w Portalu, podczas gdy Switch Lite przyciąga szerszą grupę odbiorców poszukujących wszechstronnego przenośnego systemu do gier. Ostateczna decyzja zależy od indywidualnych preferencji, nawyków gamingowych i posiadanych już urządzeń.

  Źródła:
  PlayStation Official Website
  Nintendo Switch Official Website