Overwatch 2: Kontrowersje dotyczące wieku bohaterów

Overwatch 2: Kontrowersje dotyczące wieku bohaterów

Zespół deweloperski Overwatch 2 w końcu odniósł się do kontrowersji związanych z niedawnym ujawnieniem wieku każdego bohatera. Początkowo uważane za pozytywny ruch, nie trwało długo, zanim gracze zauważyli nieścisłości związane z chronologią gry.

Jednym z przykładów jest Sojourn, która według informacji w grze miała 19 lat podczas kryzysu Omnic, ale już przez cztery lata służyła w wojsku. Ta niezgodność budzi pytania dotyczące jej statusu jako dziecka-żołnierza. W innym przypadku Kirko jest o 19 lat młodszy od Hanzo, ale oficjalne grafiki ukazują ich trening jako dzieci. Dodatkowo, urodziny Junkrata przypałają na rok przestępny, co powoduje zamieszanie dotyczące ram czasowych gry.

W odpowiedzi na wzburzenie, producent wykonawczy Overwatch 2, Jared Neuss, przyznał, że rozumie obawy fanów, ale przyznał, że wiek bohaterów nie jest jego specjalnością. Poprosił Gavina Jurgens-Fyhrie’a, głównego projektanta narracji, o zajęcie się tą sprawą.

Jednak Jurgens-Fyhrie nie odpowiedział bezpośrednio na kontrowersje ani nie przedstawił wyjaśnienia. Zamiast tego zasugerował skomplikowanie fabuły gry i podkreślił, że niektóre odpowiedzi nie mogą jeszcze zostać ujawnione.

Deweloperzy powstrzymują się od dalszych komentarzy w tej sprawie, co sprawia, że gracze nie są pewni, czy nieścisłości wieku były przypadkowe, czy celowe. Czekamy, czy przyszłe misje PvE w Overwatch 2 rzucą światło na to zagadkowe pytanie.

W międzyczasie, bądźcie na bieżąco z najnowszymi aktualizacjami na temat popularnej strzelanki hero shooter Blizzarda.