Nintendo Switch wersja Mortal Kombat 1 krytykowana przez fanów i recenzentów

Nintendo Switch wersja Mortal Kombat 1 krytykowana przez fanów i recenzentów

Nintendo Switch wersja gry Mortal Kombat 1 spotyka się z silną krytyką ze strony fanów i recenzentów z powodu obniżenia jakości grafiki oraz problemów wydajnościowych. Podczas gdy NetherRealm Studios opracowało grę na PlayStation 5 i Xbox Series X/S, wersje na PC i Nintendo Switch były realizowane odpowiednio przez QLOC i Saber Interactive. Gracze zaczęli korzystać z mediów społecznościowych i forów internetowych, aby wyrazić swoje rozczarowanie różnicami graficznymi między wersją na bieżące generacje konsol a wersją na Nintendo Switch w grze Mortal Kombat 1.

Wersję na Switcha, chociaż nie oczekiwano, że będzie dorównywała wizualnie innym konsolom, skrytykowano za znaczne problemy wydajnościowe, co skłoniło niektórych do zastanowienia się, dlaczego graczy Nintendo prosi się o zapłacenie takiej samej ceny jak za inne konsole za produkt niższej jakości.

W Wielkiej Brytanii wersja na Switcha kosztuje 5 funtów mniej niż wersje na Xbox i PlayStation, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie wszystkie wersje mają tę samą cenę. Krytycy zauważyli także różne problemy z wersją na Switcha, w tym z częstotliwością klatek, spadkami rozdzielczości, problemami z reakcją na podanie oraz synchronizacją, brakiem zawartości, poważnymi błędami w grze, długimi czasami ładowania i niewrażliwymi menu.

Wersje na bieżące generacje Mortal Kombat 1 zdobyły pozytywne recenzje od krytyków, z wynikami 88 (Xbox Series X/S) i 86 (PS5) na Metacritic. Jednakże w przypadku wersji na Switcha ukazało się niewiele recenzji, a te, które się pojawiły, są stosunkowo negatywne.

Dodatkowo, wersja na Switcha obecnie nie zawiera pełnej wersji nowego trybu Invasions, który został opisany jako imponująca przygoda dla jednego gracza. Warner Bros. Games uznało ten problem i obiecało wydać pełną zawartość dla wersji na Switcha w ciągu kilku tygodni.

Ogólnie, jeśli gracze mają alternatywę dla wersji na Switcha, sugeruje się, aby rozważyli zakup tych innych ze względu na problemy wydajnościowe i graficzne obecne w Mortal Kombat 1 na Nintendo Switchu.