Większość subskrybentów Xbox Game Pass płaci pełną cenę za usługę

Większość subskrybentów Xbox Game Pass płaci pełną cenę za usługę

Według najnowszego materiału prezentacyjnego firmy Microsoft, większość subskrybentów Xbox Game Pass płaci pełną cenę za usługę i korzysta z niej na swoich konsolach. Informacje te zostały ujawnione w dokumentach sądowych w ramach batalii prawnej między Microsoftem a Federalną Komisją Handlu.

Według prezentacji Microsoftu, która przedstawiała stan ekosystemu cyfrowego gier firmy w kwietniu 2022 roku, spośród 33,6 miliona subskrypcji na konsolach Xbox, 21,9 miliona było subskrypcjami Game Pass (bez wersji na PC), natomiast pozostałe 11,7 miliona dotyczyło subskrypcji Xbox Live Gold. Oznacza to, że ponad 20% użytkowników Game Pass korzysta z usługi na konsoli. Prezentacja pokazywała również, że średni przychód netto na subskrypcję Game Pass wynosił 9,26 dolarów, czyli nieco mniej niż cena wynosząca 9,99 dolarów, co wskazuje na to, że większość subskrybentów Game Pass płaci pełną cenę. Przychód netto na subskrypcję wzrósł o 14% w porównaniu do poprzedniego kwartału i o 12% w porównaniu do poprzedniego roku.

W porównaniu, firma Microsoft otrzymywała 6,10 dolarów za każdą subskrypcję Xbox Live Gold. Jednak Xbox Live Gold ma być wkrótce wycofany i zastąpiony przez Xbox Game Pass Core, co prawdopodobnie spowoduje znaczny wzrost ogólnej liczby użytkowników Game Pass.

W prezentacji znalazły się również informacje dotyczące użytkowników Xbox Live. Według danych zawartych w materiale, w danym okresie było 112 milionów użytkowników aktywnych kwartalnie, z czego 51,3 miliona korzystało z konsoli, a 48,7 miliona aktywnie grało w gry. Ponadto, 39,7 miliona użytkowników były sklasyfikowane jako „użytkownicy zmonetyzowani”, z czego 1,5 miliona to nowi użytkownicy. Oznacza to, że 35% użytkowników Xbox Live wydaje dodatkowe pieniądze na produkty związane z Xbox.

Inne istotne informacje płynące z dokumentów sądowych obejmują plany Microsoftu dotyczące wprowadzenia na rynek nowej konsoli Xbox w 2028 roku.