Problemy z inicjatywą klienta League of Legends: Projekt Client Cleanup spotyka się z brakiem aktualizacji

Problemy z inicjatywą klienta League of Legends: Projekt Client Cleanup spotyka się z brakiem aktualizacji

Wielu graczy League of Legends od dawna oczekiwało poprawek w kliencie gry, a Riot Games, producent popularnego tytułu MOBA, obiecał to właśnie w ramach swojego projektu Client Cleanup Project w 2019 roku. Jednak gracze wyrażają teraz swoje rozczarowanie, twierdząc, że projekt wydaje się być w zastoju, bez żadnych aktualizacji i komunikacji ze strony deweloperów.

Wątek na Reddit z 18 września podkreślał frustrację graczy, z jednym użytkownikiem stwierdzającym: „Można śmiało powiedzieć, że ten projekt jest praktycznie martwy w tym momencie”. Ten sentyment znalazł odzwierciedlenie w licznych głosach poparcia i komentarzach graczy, którzy dzielili się własnymi doświadczeniami z bugami i awariami klienta, które utrzymywały się przez miesiące.

Klient League był przedmiotem krytyki od lat, ale sierpień 2021 roku przyniósł nadzieję, gdy Riot Games wdrożył znaczące zmiany w ramach projektu Client Cleanup. W oficjalnym poście na blogu obiecano częstsze aktualizacje mające poprawić niezawodność i wydajność klienta. Jednak od Patcha 11.17 nie było żadnych znaczących zmian ani wzmianek o projekcie ze strony Riot Games.

Spekulacje wśród graczy sugerują, że zespół pracujący nad projektem Client Cleanup może się rozwiązać, pozostawiając przyszłość projektu niepewną. Niektórzy gracze nadal mają nadzieję, że w przyszłości zostanie wydane znaczące uaktualnienie, potencjalnie zbiegające się z zakończeniem Sezonu 13 i nadchodzącym Mistrzostwem Świata 2023.

Jasne jest, że gracze desperacko oczekują poprawek w kliencie League, ale milczenie i brak aktualizacji ze strony Riot Games pozostawia ich w poczuciu rozczarowania. Przyszłość projektu Client Cleanup jest nieznana, pozostawiając graczy z pytaniem, czy ich obawy zostaną kiedykolwiek uwzględnione.