Nintendo Switch 2 Przecieka – Informacje o wydajności, architekturze i premierze

Nintendo Switch 2 Przecieka – Informacje o wydajności, architekturze i premierze

Wielce oczekiwana konsola Nintendo Switch 2 wzbudza coraz większe zainteresowanie, gdy wycieki i plotki nadal się pojawiają. Ostatnie dokumenty sądowe w sprawie FTC przeciwko Microsoft ujawniają cele wydajnościowe dla tej konsoli. Dokumenty te ujawniają e-maile pomiędzy prezesem Activision, Bobbym Kotickiem, a prezesem Nintendo, Shuntaro Furukawą, w których wspomniano o pliku o nazwie „NG Switch Draft.pdf” odnoszącym się do konsoli Nintendo Switch 2. Tekst sugeruje, że wydajność konsoli będzie porównywalna do PS4 i Xbox One, zbliżając ją do poprzedniej generacji konsol. E-mail datowany jest na 14 grudnia 2022 roku, co wskazuje, że inni ważni partnerzy mogli również zostać poinformowani o nadchodzącej konsoli.

Po targach Gamescom 2023 plotki nabrały tempa, gdy pojawiły się relacje na temat prezentacji sprzętu Nintendo Switch 2. Świadkowie twierdzili, że widzieli „The Legend of Zelda” działającego w 4K oraz techniczną prezentację „The Matrix Awakens”, wykorzystującą DLSS na docelowym sprzęcie. Dodatkowe wycieki sugerują, że Nintendo Switch 2 będzie korzystać z architektury Nvidia Ampere, podobnej do serii RTX 30. Spekuluje się również, że konsola będzie posiadać procesor Nvidia T239 SOC z 1280 rdzeniami CUDA, porównywalnym do popularnego GTX 1060, ale na bardziej zaawansowanej węźle produkcyjnym. W przeciwieństwie do innych plotek, mało prawdopodobne jest, aby konsola korzystała z układu T254 opartego na przyszłej architekturze Nvidia Blackwell.

Na podstawie tych wycieków i plotek oczekuje się, że Nintendo Switch 2 będzie oferować wydajność porównywalną do konsol poprzedniej generacji, jednocześnie wykorzystując funkcje takie jak Nvidia DLSS do renderowania gier w rozdzielczości 4K. Konsola ma być wydana w 2024 roku, choć Nintendo nie ogłosiło jeszcze oficjalnych informacji dotyczących jej specyfikacji ani premiery.