Prognozy IDC: Dobra perspektywa dla monitorów gamingowych, spadek rynku PC gamingowego

Prognozy IDC: Dobra perspektywa dla monitorów gamingowych, spadek rynku PC gamingowego

Międzynarodowa Korporacja Danych (IDC) prognozuje, że światowe przesyłki monitorów gamingowych zanotują istotny wzrost o 10,8 procent rok do roku w 2023 roku. W przeciwieństwie do tego, rynek komputerów gamingowych spodziewa się spadku o 10,5 procent w tym samym okresie. Jednak spadek na rynku PC gamingowych jest przewidywany jako mniejszy niż na ogólnym rynku PC z powodu atrakcyjnych ofert poprzedniej generacji produktów oraz obecnych zniżek na produkty obecnej generacji. Wielu nabywców korzysta z tych ofert, aby zmodernizować swoje zestawy gamingowe w bardziej przystępnych cenach.

Z drugiej strony, rynek monitorów gamingowych odbił się w pierwszej połowie 2023 roku dzięki sprytnemu skupieniu dostawców na dochodowych segmentach rynku wyświetlaczy. Jitesh Ubrani, menedżer ds. badań IDC ds. śledzenia urządzeń mobilnych i konsumenckich, wyjaśnia, że słabe warunki makroekonomiczne wpływają na siłę nabywczą zarówno konsumentów ogólnych, jak i graczy. W rezultacie wielu graczy decyduje się zachować swoje istniejące komputery przez dłuższe okresy lub rozważa zakup odnowionych komputerów gamingowych, aby zarządzać kosztami.

Po pięciu kwartałach spadków wolumenu w porównaniu do roku poprzedniego, rynek monitorów gamingowych pokazał pozytywny rozmach w drugim kwartale. Poprawa struktury kosztów i kontynuowane skupienie branży mają doprowadzić do silnego ożywienia tego rynku. Kosztowość monitorów gamingowych, które średnio kosztują nieco ponad 300 dolarów, czyni je atrakcyjną opcją do poprawienia wrażeń użytkownika zarówno podczas gry, jak i innych aktywności.

Patrząc w przyszłość, prognozuje się dalsze poprawy w 2024 roku i później. Komputery gamingowe mają prawdopodobnie osiągnąć roczny skumulowany wskaźnik wzrostu (CAGR) wynoszący 4,6 procent między 2023 a 2027 rokiem, co wskazuje na ożywienie popytu. Podobnie prognozuje się, że monitory gamingowe osiągną CAGR wynoszący 7,7 procent w tym samym okresie, co świadczy o pozytywnym kierunku rozwoju w tej podstawowej kategorii urządzeń gamingowych.

Źródła:
– International Data Corporation (IDC)