Historia gry „Grand Theft Auto V” i potencjał inwestycji w Take-Two Interactive Software

Historia gry „Grand Theft Auto V” i potencjał inwestycji w Take-Two Interactive Software

Wydana dziesięć lat temu, „Grand Theft Auto V” stworzona przez Take-Two Interactive Software nadal jest bestsellerem i oczekiwaną grą. Przyjrzyjmy się bliżej historii gry i jak inwestycja w Take-Two wypadała na przestrzeni lat.

Pierwsza część serii Grand Theft Auto (GTA) pojawiła się w 1997 roku za sprawą BMG Interactive. W 1998 roku powstała spółka Rockstar Games, która przejęła BMG wraz z biblioteką gier. Od tego czasu wydano siedem głównych części GTA, a także wiele dodatków i rozszerzeń.

„Grand Theft Auto V” zadebiutowało w 2013 roku i odniosło ogromny sukces. Popularność gry wzrastała dzięki dodatkowemu, pobocznemu trybowi multiplayer – Grand Theft Auto Online. Fani z niecierpliwością oczekują kolejnej odsłony – „Grand Theft Auto 6” lub „GTA VI”, nad którym obecnie trwają prace.

Pojawiają się spekulacje dotyczące fabuły, ceny i możliwości zawarcia kryptowalut w nadchodzącej grze. W miarę narastania napięcia, inwestorzy obserwują potencjał wzrostu wartości akcji Take-Two po ogłoszeniu oficjalnej daty premiery i szczegółów.

Aby zrozumieć wzrost i potencjał inwestycyjny w Take-Two, należy przyjrzeć się wynikom firmy od momentu premiery „Grand Theft Auto V”. 17 września 2013 roku akcje Take-Two otwierały się po 17,70 dolarów. Inwestując 1000 dolarów, inwestor mógł zakupić około 56,50 akcji.

Obecnie akcje Take-Two są wyceniane na 144,90 dolarów. Oznacza to, że początkowa inwestycja 1000 dolarów byłaby teraz warta 8186,85 dolarów, co stanowi niesamowity zwrot wynoszący 718,7% przez ostatnią dekadę.

Porównując to z inwestycją tej samej kwoty w SPDR S&P 500 Global ETF, który śledzi indeks S&P 500, zwrot wyniósłby 159,6% w tym samym okresie. Inwestowanie w Take-Two znacząco przebiło wyniki ogólnego rynku.

Dla porównania, jeśli inwestor zamiast kupić egzemplarz „Grand Theft Auto V” za 59,99 dolarów zainwestowałby tę samą sumę w akcje Take-Two, jego portfel obecnie byłby wart 491,21 dolarów.

Podsumowując, „Grand Theft Auto V” zyskało miano jednej z najlepiej sprzedających się gier wszech czasów, co przyniosło korzyści Take-Two Interactive Software. Oczekiwania dotyczące następnej części ciągle rosną, co daje potencjalne możliwości dla inwestorów. Należy jednak zauważyć, że wyniki z przeszłości nie są gwarancją przyszłych rezultatów, dlatego zaleca się dokładne badania przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.