The Elder Scrolls VI będzie ekskluzywną grą dla Xbox i PC, potwierdza Microsoft w trakcie sprawy FTC przeciwko Microsoftowi

The Elder Scrolls VI będzie ekskluzywną grą dla Xbox i PC, potwierdza Microsoft w trakcie sprawy FTC przeciwko Microsoftowi

Według najnowszych raportów The Elder Scrolls VI, długo wyczekiwana kontynuacja niezwykle popularnej gry Skyrim, będzie ekskluzywnym tytułem dla konsol Xbox i komputerów PC. Ta wiadomość nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Microsoft przejął firmę macierzystą Bethesdy, Zenimax Media, w 2021 roku. Potwierdzenie ekskluzywności gry zostało ujawnione w dokumentach sądowych w trakcie sprawy FTC przeciwko Microsoftowi.

Dane przedstawione w tych dokumentach obejmują wykres, na którym wymienione są dostępne platformy dla The Elder Scrolls VI, a jest to tylko Xbox i PC. Dodatkowo, w wykresie pojawiła się informacja o oknie czasowym premiery „2026 lub później”, choć Phil Spencer, szef Xbox, podczas przesłuchania powiedział, że gra będzie gotowa „po pięciu latach lub dłużej”, co sugeruje, że premiera mogłaby nastąpić w 2028 roku lub później.

Warto zauważyć, że od przejęcia Bethesdy żadne gry niezobowiązane umowami nie zostały wydane na platformie PlayStation. Nawet mniejsze tytuły, takie jak Hi-Fi Rush, były ekskluzywne dla platform Microsoftu, chociaż były również dostępne na Steamie. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że The Elder Scrolls VI nie trafi na PlayStation.

Co do obecnej generacji konsoli Xbox, nie wiadomo jeszcze, czy The Elder Scrolls VI zostanie wydany na istniejący sprzęt. Gra została ogłoszona już w 2018 roku, jeszcze przed ogłoszeniem obecnej generacji konsol. Jednak przewidywane okno czasowe premiery w 2028 roku lub później sugeruje, że możliwe jest wprowadzenie nowego systemu Xbox lub przynajmniej ulepszonej wersji przed premierą gry. Tymczasem komputery PC pozostają najlepszym wyborem dla fanów gier Bethesdy ze względu na obszerne wsparcie dla modyfikacji.

Chociaż szczegóły dotyczące The Elder Scrolls VI są wciąż skąpe, fani mogą spodziewać się kolejnej immersyjnej i rozbudowanej przygody w ukochanym uniwersum Elder Scrolls. Na chwilę obecną pozostaje tajemnicą, w jakiej części świata Tamriel będzie rozgrywała się gra.

Źródła:
– Dokument sądowy z sprawy FTC przeciwko Microsoftowi
– Tweet Stephena Totilo: brak linku