The Elder Scrolls VI – Tytuł Bethesdy będzie dostępny tylko na konsolach Xbox

The Elder Scrolls VI – Tytuł Bethesdy będzie dostępny tylko na konsolach Xbox

Według ujawnionych dokumentów podczas procesu FTC v. Microsoft, długo wyczekiwany tytuł Bethesdy – The Elder Scrolls VI, będzie wyłączną produkcją dla konsol Xbox. Od momentu przejęcia Bethesdy przez Microsoft za 7,5 miliarda dolarów w 2021 roku, nie było jasne, czy gra będzie dostępna również na PlayStation.

Dokument procesu sądowego zatytułowany „Podejście Microsoftu po przejęciach od 2018 roku” zawiera wykres z kilkoma grami, w tym Ghostwire Tokyo, Fallout 76, Starfield i The Elder Scrolls VI. Wykres dostarcza więcej informacji na temat tych tytułów, a The Elder Scrolls VI jest wymieniony jako wydanie na konsolach Xbox i PC, planowane na 2026 rok lub później.

Podczas procesu Phil Spencer z Xboxa wspomniał, że gra jest przynajmniej pięć lat w odległości, a konkretne platformy nie zostały jeszcze ustalone. Ten sam dokument potwierdza, że The Elder Scrolls VI nie będzie grą wieloosobową i nie będzie dostępny na PlayStation. Oczekuje się, że premiera gry nastąpi w 2026 roku lub później.

W odniesieniu do wyłączności, Phil Spencer stwierdził: „Aby być na Xboxie, chcę, abyśmy byli w stanie zaoferować pełen i kompletny produkt, jakim dysponujemy. I to będzie prawda, gdy myślę o Elder Scrolls 6”.

The Elder Scrolls VI został po raz pierwszy ogłoszony w 2018 roku i oficjalnie potwierdzono, że jest we wczesnej fazie rozwoju w zeszłym miesiącu. Od momentu przejęcia Bethesdy przez Microsoft powszechnie oczekiwano, że przyszłe tytuły Bethesdy będą wyłącznie dostępne na konsolach Xbox. Na przykład niedawno wydany Starfield jest ekskluzywny dla graczy Xboxa.

Jednak uczynienie The Elder Scrolls VI wyłączną produkcją tylko dla konsol Xbox byłoby kontrowersyjne, ponieważ gra jest niezwykle oczekiwana przez graczy, którzy chcą przeżyć następny rozdział historii Elder Scrolls.

Podsumowując, The Elder Scrolls VI zostanie wydany wyłącznie na konsolach Xbox i PC, z pominięciem PlayStation. Premiera gry oczekiwana jest w 2026 roku lub później, nie będzie to jednak gra wieloosobowa. Ta wiadomość wywołała pewne kontrowersje, ponieważ gracze z niecierpliwością oczekują kolejnej odsłony serii Elder Scrolls.

Źródło: Dokumenty procesu FTC v. Microsoft